Środa, 17 czerwca 2026    Kalendarz handlowy 2026
Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf
 
Szukaj w serwisie
Wszystkie newsy + Dodaj newsa
Lato z Radiem na lotnisku w Aleksandrowicach
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 13.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Tegoroczna edycja Lata z Radiem i Telewizją Polską rozpocznie się w sobotę, 20 czerwca, na lotnisku w Aleksandrowicach w Bielsku-Białej. To właśnie stolica Beskidów została wybrana na pierwszy przystanek jednej z najpopularniejszych wakacyjnych tras koncertowych w kraju.

Na scenie mają pojawić się: Doda, Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Izabela Trojanowska, Filip Lato, Big Day, Tabu, Formacja Nieżywych Schabuff, Sonia Maselik, Psio Crew, Dominik Czuż.
Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Koncerty mają być transmitowane na żywo przez TVP2 (godz. 20.00).

Bezpieczny Szlak z Ratownikami GOPR
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 13.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Bezpieczny Szlak z Ratownikami GOPR to nowa ścieżka edukacyjna poprowadzona na trasie Bielsko‑Biała Olszówka – Kozia Góra, żółtym szlakiem turystycznym, a następnie niebieskim na szczyt Koziej Góry. Powstała dzięki środkom Ministerstwa Sportu i Turystyki we współpracy z miastem Bielsko‑Biała. Jej celem jest popularyzacja zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po górach, edukacja pieszych i rowerzystów korzystających ze wspólnych tras oraz przybliżenie działalności ratowników górskich. Na trasie ustawiono dziesięć tablic edukacyjnych, które prowadzą uczestników krok po kroku przez najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem w górach – od planowania wycieczki, przez wyposażenie plecaka i apteczki, ocenę pogody czy wezwanie pomocy, po podstawy pierwszej pomocy i zasady bezpiecznego współdzielenia szlaków.

Projekt wykracza jednak poza klasyczną ścieżkę informacyjną. Każda stacja została wzbogacona o materiały multimedialne dostępne za pomocą kodów QR, w których ratownicy GOPR – praktycy codziennie działający w górach – opowiadają o konkretnych sytuacjach, błędach i zasadach bezpieczeństwa w przystępny, praktyczny sposób. Ważnym elementem projektu jest również uwzględnienie różnorodnych potrzeb odbiorców. Treści edukacyjne przygotowano tak, aby były bardziej dostępne dla osób o zróżnicowanych potrzebach funkcjonalnych i poznawczych – m.in. poprzez elementy wypukłe, rozwiązania wykorzystujące alfabet Braille’a oraz materiały audio i multimedialne uruchamiane kodami QR. To krok w stronę bardziej dostępnej edukacji górskiej, otwartej na możliwie szerokie grono odbiorców.

Powstanie ścieżki to jednak dopiero początek. Wielką ambicją i marzeniem ratowników jest, aby Bezpieczny Szlak stał się inspiracją dla nauczycieli oraz gotowym pomysłem na przeprowadzenie angażującej, szkolnej lekcji w terenie. Twórcy projektu liczą na to, że ścieżka wejdzie na stałe do harmonogramów szkolnych wycieczek, łącząc aktywność fizyczną z praktyczną edukacją o bezpieczeństwie w górach od najmłodszych lat.

Szlak zostanie oficjalnie otwarty 13 czerwca o godzinie 11.00 w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza przy ul. Grotowej (wejście od Lasu Cygańskiego) – w pobliżu miejsca, gdzie rozpoczyna się pierwsza z dziesięciu edukacyjnych stacji przygotowanych przez ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR. Otwarcie szlaku będzie jednym z punktów programu festiwalu Magia Gór organizowanego tego dnia w Bielsku‑Białej, w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Polska – Meksyk U-20 kobiet
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 08.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Przed kibicami futbolu w Bielsku‑Białej wyjątkowe sportowe wydarzenie. We wtorek – 9 czerwca o godzinie 13.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Tadeusza Rychlińskiego 21 młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet rozegra międzynarodowy mecz towarzyski z reprezentacją Meksyku.

Spotkanie będzie niezwykle interesującą zapowiedzią wrześniowych mistrzostw świata kobiet do lat 20 – rozgrywanych m.in. w naszym mieście, podczas których oba zespoły ponownie staną naprzeciw siebie. Polska i Meksyk trafiły bowiem do grupy A mundialu, czerwcowy sparing będzie więc doskonałą okazją do pierwszego sprawdzenia sił przed walką o punkty na światowym czempionacie.

Na murawie Stadionu Miejskiego kibice zobaczą młode zawodniczki, które już dziś należą do najbardziej utalentowanych piłkarek swojego pokolenia. To świetna okazja, by wspierać reprezentację Polski i poczuć atmosferę międzynarodowego futbolu na żywo w Bielsku‑Białej.
Wstęp jest wolny.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Podbeskidzie awansowało do Betclic 1. Ligi !
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 08.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Podbeskidzie Bielsko-Biała po dwuletniej przerwie wróciło do Betclic 1. Ligi! Awans na zaplecze Ekstraklasy zapewnił wygrany finał baraży z Sandecją Nowy Sącz 3:1, a na listę strzelców wpisali się Lucjan Klisiewicz (z rzutu karnego), Kamil Sochań i Dalibor Takac. Tym samym "Górale" w świetnym stylu zwieńczyli fenomenalną rundę wiosenną (10 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki)! Wielkie brawa dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego!

W związku z wywalczonym awansem do rozgrywek Betclic 1. Ligi, ważna umowa trenera Marcina Włodarskiego uległa automatycznemu przedłużeniu. Kontrakt szkoleniowca z Podbeskidziem będzie tym samym obowiązywał do końca rozgrywek 2027/2028.

Źródło: www.tspodbeskidzie.pl

Budżet Obywatelski 2027
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 08.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Rozpoczynamy 13. edycję Budżetu Obywatelskiego Bielska‑Białej (BOBB 2027). Projekty można zgłaszać od 8 do 29 czerwca, lista projektów wybranych do realizacji w 2027 roku zostanie ogłoszona 30 października.

Przypomnijmy, że na realizację projektów BOBB 2027 została przeznaczona kwota 10 milionów 200 tysięcy zł brutto; zostanie ona rozdysponowana według następujących zasad:
1) 3 mln zł - na projekty osiedlowe;
2) 7 mln 200 tys. zł - na projekty ogólnomiejskie.

Zasady i procedury działań w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska‑Białej na 2027 rok Rada Miejska w Bielsku‑Białej zaakceptowała podczas sesji 26 marca br. Wychodząc naprzeciw postulatom mieszkańców, kwotę 6.200.000,00 zł zdecydowano przeznaczyć na projekty ogólnomiejskie w zakresie infrastruktury rowerowej. W praktyce oznacza to, że będzie można będzie otrzymać wsparcie na projekty, których celem jest np. budowa, modernizacja, przebudowa, rozbudowa lub remont infrastruktury rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w szczególności dróg dla rowerów i pieszych, pasów i kontrapasów rowerowych, przejazdów dla rowerów, parkingów rowerowych, miasteczek ruchu rowerowego, pumptracków, bikeparków, dirt‑parków, górskich, leśnych i terenowych tras rowerowych (w tym tras typu singletrack), torów rowerowych BMX Racing, miejsc odpoczynku rowerzystów, montaż samoobsługowych stacji naprawy i czyszczenia rowerów, stacji ładowania rowerów elektrycznych, oznakowania tras rowerowych itp.

Wartość pojedynczego projektu rowerowego nie może przekroczyć 50 proc. środków w tej kategorii kwotowej.

Na pozostałe projekty ogólnomiejskie przeznaczono 1 mln zł.

Środki na projekty osiedlowe – w łącznej kwocie 3 mln zł (po 100 tys. zł na każde osiedle) – będą mogły być przeznaczone na projekty o dowolnym charakterze, mieszczące się w zakresie zadań własnych miasta. Wartość pojedynczego projektu osiedlowego może wynieść maksymalnie 100 tys. zł.

W związku z zaprezentowanym powyżej podziałem środków BOBB, mieszkaniec będzie miał prawo oddania maksymalnie trzech głosów – jednego na projekty ogólnomiejskie w zakresie infrastruktury rowerowej, jednego na pozostałe projekty ogólnomiejskie oraz jednego na projekt w osiedlu, w którym mieszka.

Projekty można składać od 8 do 29 czerwca br. Na czas zgłaszania projektów przez mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej utworzony zostanie Punkt konsultacyjny BOBB 2027, który będzie się mieścił w Biurze Rady Miejskiej, adres: Plac Ratuszowy 1, pok. 50, tel. 334971489, e-mail kontakt@obywatelskibb.pl.

Punkt konsultacyjny będzie czynny:
- w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 10.00 ‑ 14.00;
- w czwartki w godz. 10.00 ‑ 16.00;
- w piątki w godz. 10.00 ‑ 12.00;
z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

www.obywatelskibb.pl

Źródło: UM Bielsko-Biała

Startują baseny
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 08.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Od 1 czerwca czynna jest już pływalnia "Panorama", natomiast "Start" w Cygańskim Lesie otworzy się dwa tygodnie później (14 czerwca). Ceny wejść pozostają bez zmian, z wyjątkiem wejściówki dla dzieci poniżej 7 roku życia, która teraz będzie w cenie 1 zł.

Baseny

Źródło: www.bbosir.bielsko.pl

Wszystkie newsy + Dodaj newsa


Informacje

Wszystkie newsy + Dodaj newsa
Lato z Radiem na lotnisku w Aleksandrowicach
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 13.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Tegoroczna edycja Lata z Radiem i Telewizją Polską rozpocznie się w sobotę, 20 czerwca, na lotnisku w Aleksandrowicach w Bielsku-Białej. To właśnie stolica Beskidów została wybrana na pierwszy przystanek jednej z najpopularniejszych wakacyjnych tras koncertowych w kraju.

Na scenie mają pojawić się: Doda, Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Izabela Trojanowska, Filip Lato, Big Day, Tabu, Formacja Nieżywych Schabuff, Sonia Maselik, Psio Crew, Dominik Czuż.
Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Koncerty mają być transmitowane na żywo przez TVP2 (godz. 20.00).

Bezpieczny Szlak z Ratownikami GOPR
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 13.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Bezpieczny Szlak z Ratownikami GOPR to nowa ścieżka edukacyjna poprowadzona na trasie Bielsko‑Biała Olszówka – Kozia Góra, żółtym szlakiem turystycznym, a następnie niebieskim na szczyt Koziej Góry. Powstała dzięki środkom Ministerstwa Sportu i Turystyki we współpracy z miastem Bielsko‑Biała. Jej celem jest popularyzacja zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po górach, edukacja pieszych i rowerzystów korzystających ze wspólnych tras oraz przybliżenie działalności ratowników górskich. Na trasie ustawiono dziesięć tablic edukacyjnych, które prowadzą uczestników krok po kroku przez najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem w górach – od planowania wycieczki, przez wyposażenie plecaka i apteczki, ocenę pogody czy wezwanie pomocy, po podstawy pierwszej pomocy i zasady bezpiecznego współdzielenia szlaków.

Projekt wykracza jednak poza klasyczną ścieżkę informacyjną. Każda stacja została wzbogacona o materiały multimedialne dostępne za pomocą kodów QR, w których ratownicy GOPR – praktycy codziennie działający w górach – opowiadają o konkretnych sytuacjach, błędach i zasadach bezpieczeństwa w przystępny, praktyczny sposób. Ważnym elementem projektu jest również uwzględnienie różnorodnych potrzeb odbiorców. Treści edukacyjne przygotowano tak, aby były bardziej dostępne dla osób o zróżnicowanych potrzebach funkcjonalnych i poznawczych – m.in. poprzez elementy wypukłe, rozwiązania wykorzystujące alfabet Braille’a oraz materiały audio i multimedialne uruchamiane kodami QR. To krok w stronę bardziej dostępnej edukacji górskiej, otwartej na możliwie szerokie grono odbiorców.

Powstanie ścieżki to jednak dopiero początek. Wielką ambicją i marzeniem ratowników jest, aby Bezpieczny Szlak stał się inspiracją dla nauczycieli oraz gotowym pomysłem na przeprowadzenie angażującej, szkolnej lekcji w terenie. Twórcy projektu liczą na to, że ścieżka wejdzie na stałe do harmonogramów szkolnych wycieczek, łącząc aktywność fizyczną z praktyczną edukacją o bezpieczeństwie w górach od najmłodszych lat.

Szlak zostanie oficjalnie otwarty 13 czerwca o godzinie 11.00 w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza przy ul. Grotowej (wejście od Lasu Cygańskiego) – w pobliżu miejsca, gdzie rozpoczyna się pierwsza z dziesięciu edukacyjnych stacji przygotowanych przez ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR. Otwarcie szlaku będzie jednym z punktów programu festiwalu Magia Gór organizowanego tego dnia w Bielsku‑Białej, w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Polska – Meksyk U-20 kobiet
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 08.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Przed kibicami futbolu w Bielsku‑Białej wyjątkowe sportowe wydarzenie. We wtorek – 9 czerwca o godzinie 13.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Tadeusza Rychlińskiego 21 młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet rozegra międzynarodowy mecz towarzyski z reprezentacją Meksyku.

Spotkanie będzie niezwykle interesującą zapowiedzią wrześniowych mistrzostw świata kobiet do lat 20 – rozgrywanych m.in. w naszym mieście, podczas których oba zespoły ponownie staną naprzeciw siebie. Polska i Meksyk trafiły bowiem do grupy A mundialu, czerwcowy sparing będzie więc doskonałą okazją do pierwszego sprawdzenia sił przed walką o punkty na światowym czempionacie.

Na murawie Stadionu Miejskiego kibice zobaczą młode zawodniczki, które już dziś należą do najbardziej utalentowanych piłkarek swojego pokolenia. To świetna okazja, by wspierać reprezentację Polski i poczuć atmosferę międzynarodowego futbolu na żywo w Bielsku‑Białej.
Wstęp jest wolny.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Podbeskidzie awansowało do Betclic 1. Ligi !
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 08.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Podbeskidzie Bielsko-Biała po dwuletniej przerwie wróciło do Betclic 1. Ligi! Awans na zaplecze Ekstraklasy zapewnił wygrany finał baraży z Sandecją Nowy Sącz 3:1, a na listę strzelców wpisali się Lucjan Klisiewicz (z rzutu karnego), Kamil Sochań i Dalibor Takac. Tym samym "Górale" w świetnym stylu zwieńczyli fenomenalną rundę wiosenną (10 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki)! Wielkie brawa dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego!

W związku z wywalczonym awansem do rozgrywek Betclic 1. Ligi, ważna umowa trenera Marcina Włodarskiego uległa automatycznemu przedłużeniu. Kontrakt szkoleniowca z Podbeskidziem będzie tym samym obowiązywał do końca rozgrywek 2027/2028.

Źródło: www.tspodbeskidzie.pl

Budżet Obywatelski 2027
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 08.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Rozpoczynamy 13. edycję Budżetu Obywatelskiego Bielska‑Białej (BOBB 2027). Projekty można zgłaszać od 8 do 29 czerwca, lista projektów wybranych do realizacji w 2027 roku zostanie ogłoszona 30 października.

Przypomnijmy, że na realizację projektów BOBB 2027 została przeznaczona kwota 10 milionów 200 tysięcy zł brutto; zostanie ona rozdysponowana według następujących zasad:
1) 3 mln zł - na projekty osiedlowe;
2) 7 mln 200 tys. zł - na projekty ogólnomiejskie.

Zasady i procedury działań w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska‑Białej na 2027 rok Rada Miejska w Bielsku‑Białej zaakceptowała podczas sesji 26 marca br. Wychodząc naprzeciw postulatom mieszkańców, kwotę 6.200.000,00 zł zdecydowano przeznaczyć na projekty ogólnomiejskie w zakresie infrastruktury rowerowej. W praktyce oznacza to, że będzie można będzie otrzymać wsparcie na projekty, których celem jest np. budowa, modernizacja, przebudowa, rozbudowa lub remont infrastruktury rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w szczególności dróg dla rowerów i pieszych, pasów i kontrapasów rowerowych, przejazdów dla rowerów, parkingów rowerowych, miasteczek ruchu rowerowego, pumptracków, bikeparków, dirt‑parków, górskich, leśnych i terenowych tras rowerowych (w tym tras typu singletrack), torów rowerowych BMX Racing, miejsc odpoczynku rowerzystów, montaż samoobsługowych stacji naprawy i czyszczenia rowerów, stacji ładowania rowerów elektrycznych, oznakowania tras rowerowych itp.

Wartość pojedynczego projektu rowerowego nie może przekroczyć 50 proc. środków w tej kategorii kwotowej.

Na pozostałe projekty ogólnomiejskie przeznaczono 1 mln zł.

Środki na projekty osiedlowe – w łącznej kwocie 3 mln zł (po 100 tys. zł na każde osiedle) – będą mogły być przeznaczone na projekty o dowolnym charakterze, mieszczące się w zakresie zadań własnych miasta. Wartość pojedynczego projektu osiedlowego może wynieść maksymalnie 100 tys. zł.

W związku z zaprezentowanym powyżej podziałem środków BOBB, mieszkaniec będzie miał prawo oddania maksymalnie trzech głosów – jednego na projekty ogólnomiejskie w zakresie infrastruktury rowerowej, jednego na pozostałe projekty ogólnomiejskie oraz jednego na projekt w osiedlu, w którym mieszka.

Projekty można składać od 8 do 29 czerwca br. Na czas zgłaszania projektów przez mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej utworzony zostanie Punkt konsultacyjny BOBB 2027, który będzie się mieścił w Biurze Rady Miejskiej, adres: Plac Ratuszowy 1, pok. 50, tel. 334971489, e-mail kontakt@obywatelskibb.pl.

Punkt konsultacyjny będzie czynny:
- w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 10.00 ‑ 14.00;
- w czwartki w godz. 10.00 ‑ 16.00;
- w piątki w godz. 10.00 ‑ 12.00;
z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

www.obywatelskibb.pl

Źródło: UM Bielsko-Biała

Startują baseny
wysł.: fx, akcept.: admin dn. 08.06.2026 Komentarze ( 0 ) 
Od 1 czerwca czynna jest już pływalnia "Panorama", natomiast "Start" w Cygańskim Lesie otworzy się dwa tygodnie później (14 czerwca). Ceny wejść pozostają bez zmian, z wyjątkiem wejściówki dla dzieci poniżej 7 roku życia, która teraz będzie w cenie 1 zł.

Baseny

Źródło: www.bbosir.bielsko.pl

Wszystkie newsy + Dodaj newsa


Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest firma INFOTECH Andrzej Mazanowski w Bielsku-Białej, ul. Moniuszki 18/2a, REGON: 072345065, NIP: 5471091306.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu.

Używamy plików cookies i podobnych technologii, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia (możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce).

Twoje dane osobowe nie są przekazywane innym podmiotom z wyjątkiem Google Analytics, gdzie dane są zbierane w celu ich opracowywania i generowania statystyk.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: infotech@onet.pl

RODO
Akceptuję i przechodzę do serwisu