zobacz także: schronisko na Szyndzielni
Atrakcje
Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej powstało przy legendarnym Studiu Filmów Rysunkowych.
Poznamy w nim prawie 80-letnią historię Studia Filmów Rysunkowych i jego dorobek. Jedną z głównych atrakcji OKA jest multimedialna i interaktywna wystawa stała (na dwóch kondygnacjach) poświęcona historii studia i procesowi tworzenia klasycznej animacji. To tam od początku do końca można zobaczyć, jak powstaje film rysunkowy: od pierwszej postawionej kreski, poprzez stworzenie postaci, tła, aż po ożywienie obrazu i jego udźwiękowienie. Są też eksponaty historyczne - taśmy, stół montażowy, projektor ale też listy, które na przestrzeni lat dzieci z całego kraju słały do SFR. Na interaktywnych stanowiskach na zwiedzających czeka wiele zagadek - a rozwiązując je, można dowiedzieć się właśnie, jak skomplikowanym procesem jest stworzenie animacji, nawet dziesięcio minutowej. Oprócz tego najmłodsi mogą wziąć udział w grze, podczas której stworzą własną animację i będą mogli zabrać ją do domu, żeby pokazać najbliższym.
Wystawa jest skierowana do zwiedzających od 6. roku życia. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą się tam świetnie bawić. Twórcom chodziło o to aby zaciekawić najmłodszych gości, którzy być może w progach OKA po raz pierwszy zetkną się z takimi bohaterami jak Reksio, Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka, czy Smok Wawelski, a u starszych obudzić wspomnienia z dzieciństwa.
Bilet normalny do OKA kosztuje 36 zł, ulgowy 32 zł. Dzieci do ukończenia 4. roku życia wchodzą bezpłatnie. Bilety na wystawę można kupić online na stronie www.sfr.pl oraz w kasie. Wystawa jest czynna od wtorku do piątku od godziny 9.00 do 16.00, a w weekendy od godzinny 10.00 do 18.00. W poniedziałki OKO jest nieczynne. Żeby spokojnie obejrzeć wystawę, potrzeba około 90 minut. Na parterze można też skorzystać z kawiarni i sklepu z pamiątkami.
Drugie ważne miejsce w Centrum to Kino Kreska, kino dla dużych i małych. Tu na ekranie spotkamy wszystkich bohaterów studia, a na seansie wieczornym można obejrzeć filmy fabularne.
Studio Filmów Rysunkowych
więcej o Dębowcu schronisko
zobacz także kilka jeszcze starszych zdjęć: 1 2 3
nowy (2013) ośrodek rekreacyjno-narciarski; główną atrakcję stanowi oświetlony i zaśnieżany stok narciarski na zboczu Dębowca, z wyciągiem w postaci w 4-os. kolei kanapowej o długości 600 m
ponadto - na górze: ogrodzony plac zabaw dla dzieci, - na dole: plac do gier zespołowych, parking na 110 samochodów; operator Ośrodka: ZIAD Bielsko-Biała
więcej informacji
więcej informacji
więcej informacji
więcej informacji
więcej informacji
PONIŻEJ INFORMACJE I ZDJĘCIA ARCHIWALNE Stary basen miał długość 50 m i więcej zieleni. |
Obiekt w założeniu jest ekologiczny, czyli energooszczędny. Do jego ogrzewania wykorzystuje się ciepło z biegnących tu wodociągów. I tu niespodzianka - woda ma około 28 oC, co jest odczuwalne jako "zimna".
Basen rekreacyjny z biczami wodnymi (a w zasadzie basenik, bo jego wymiary to 3 x 5 m) biczuje pod słabym ciśnieniem (może to kwestia ustawień?), a dodatkowo jeżeli ktoś korzysta z dyszy z hydromasażem, to siedzący po bokach dostają wodą "po oczach"... Jednym słowem basen polecamy typowym pływakom.
więcej informacji
więcej informacji
godziny otwarcia: poniedziałek - czwartek od 10.00 - 20.00, piątek, sobota, niedziela od 10.00 - 21.00
Arena Zoltar to jeden z kluczowych punktów na bielskiej mapie rozrywek, doskonale usytuowany w ścisłym centrum Bielska. Niemal 1000 m2 atrakcji.
Oferuje: Laser Tag (paintball laserowy), Archery Tag (łucznictwo), Splatmaster (mały/bezpieczny paintball), Escape Room (pokoje zagadek), Strefa Arcade (unikalne gry zręcznościowe), Virtual-reality (przygoda w wirtualnej rzeczywistości dla grup)
Istnieje możliwość organizacji zabawy poza obiektem. Organizuje: 18-tki, firmowe imprezy integracyjne, wieczory kawalerskie i panieńskie, urodziny dla dzieci. Obsługuje: indywidualistów, grupy, firmy, wycieczki szkolne, kolonie, obozy, a także imprezy wyjazdowe i pikniki.
więcej informacji
Centrum Sportów Górskich Trango w Bielsku-Białej www.centrumsportowgorskich.pl
W listopadzie 2010 uruchomiona została w Bielsku-Białej druga ścianka wspinaczkowa. Ściana miała 19 metrów wysokości i była najwyższa na Śląsku.
W 2013 roku w miejsce Trango powstaje Primaroca.
Centrum Wspinaczkowe Primaroca www.primaroca.com.pl
Ścianka wspinaczkowa czynna od 2013 roku. Posiada trzy kondygnacje różnego rodzaju ścian wspinaczkowych dla różnych poziomów zaawansowania.
więcej informacji
więcej informacji
Park Linowy Granda na Błoniach (Bielsko-Biała) ZLIKWIDOWANY
W Ustroniu się sprawdził to czemu nie zrobić go w Bielsku... No i właśnie (połowa czerwca 2006) Park Linowy "Granda" powstał na bielskich Błoniach.
"Nasz" park to rozpięty między drzewami na wysokości około 6 - 7 m tor sprawnościowy z 22 przeszkodami (w tym trzy zjazdy tzw. tyrolki) o długości 160 metrów.
Podobnie jak w Ustroniu i tu wszyscy uczestnicy muszą przejść przed rozpoczęciem marszu szkolenie i trening oraz podpisują stosowne oświadczenie. Na trasie muszą być ubrani są w ochronne kaski i specjalne
uprzęże przypinane dwoma karabinkami do super wytrzymałej liny asekuracyjnej. Tor mogą przechodzić także starsze dzieci pod opieką dorosłych.
więcej informacji
lodowisko czynne codziennie w okresie zimowym od godz. 8.00 - 21.45, gdy temperatura powietrza nie przekracza +15oC; przy lodowisku znajduje się wypożyczalnia łyżew i szatnia; wejścia po 45 minut
więcej