infomaza - Jak korzystać z serwisu?

Wskazówki i informacje podstawowe FAQ
Ułatwienia w poruszaniu się po serwisie i informacje ogólne
  • Powrót na stronę główną jest możliwy z każdej podstrony po kliknięciu na żółte logo 'infomazy'.
  • Powrót na górę dowolnej podstrony jest możliwy po dwukrotnym kliknięciu w pustym miejscu na tej podstronie.
  • Wyszukiwanie w serwisie jest możliwe poprzez okienko wyszukiwarki na stronie głównej lub podstronę ze skróconym spisem zawartości serwisu (odnośnik "Indeks stron" na dole po prawej stronie strony głównej)
    Po wyszukaniu podstrony z szukanym słowem - i by znaleźć dokładną lokalizację szukanej frazy na podstronie - można wspomóc się wyszukiwaniem wbudowanym w przeglądarkę internetową (klawisze Ctrl+F lub Edycja->Znajdź...).
  • Większość wpisów posiada w prawym dolnym rogu znak wykrzyknika   !   - jest to odnośnik do formularza raportowania błędów / aktualizacji. Jeżeli Państwo zauważycie jakiś błąd lub chcecie dokonać aktualizacji we wpisie, to prosimy z niego skorzystać.
  • Nawigacja w serwisie ma postać trójczłonową. Na żółto-złotym pasku obecnym na wszystkich stronach serwisu widoczne jest menu główne. Po wybraniu z menu głównego jednej z dostępnych kategorii pojawia się menu pionowe z odnośnikami do podstron należących do tej kategorii. Ponadto na większości podstron dostępne jest menu boczne widoczne po lewej stronie. Menu boczne zawiera spis odnośników powiązanych tematycznie z daną podstroną, ale niekoniecznie z jednej kategorii oraz listę odnośników (w większości ułożonych alfabetycznie) do bieżącej podstrony.
    Oczywiście najpopularniejsze odnośniki są dostępne bezpośrednio ze strony głównej.