infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Nowe inwestycje w Szpitalu Wojewódzkim
wys: fx, akcept. admin 29.03.2024 Komentarzy: 0
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał ponad 9,4 mln zł dotacji z budżetu województwa śląskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na zaplanowane w bieżącym roku inwestycje.

Ponad 3,7 mln zł z całej puli środków Szpital Wojewódzki przeznaczy na modernizację dwóch sal Centralnego Bloku Operacyjnego. Zakupiony zostanie nowy sprzęt: stół operacyjny, kolumny anestezjologiczne, kolumny chirurgiczne, lampy operacyjne z wyposażeniem i negatoskopy cyfrowe.

Kolejne 4,3 mln zł z dotacji bielska placówka przeznaczy na przebudowę Pracowni Endoskopii. Pomieszczenia zostaną tak zmodernizowane, aby wykonywać tam badania w znieczuleniu ogólnym. Zakupiony będzie również nowy sprzęt: wieża endoskopowa, dwa videogastroskopy oraz videokolonoskopy.

Wydzielona zostanie specjalna sala do wybudzeń. Powstaną także trzy odrębne sale zabiegowe: do gastroskopii, kolonoskopii i ERCP. To ostanie badanie wykonuje się w diagnostyce przewodów żółciowych oraz trzustkowych.

Kolejne 1,2 mln zł dotacji Szpital Wojewódzki przeznaczy na zakup aparatu do znieczulenia i echokardiografu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na Oddziały Urologii i Onkologii Urologicznej, a także na Oddział Ginekologiczno-Położniczy zostaną kupione nowe aparaty USG.

Źródło: UM Bielsko-Biała / Szpital Wojewódzki

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...