infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Dotacja na ratunek Parafii św. Barbary
wys: fx, akcept. admin 27.01.2024 Komentarzy: 0
Bielscy radni postanowili przyznać dotację w kwocie 2,9 mln zł Parafii Rzymskokatolickiej św. Barbary na kompleksowe prace konserwatorskie i zapewnienie bezpieczeństwa zabytkowemu drewnianemu kościołowi.

Uchwałę w sprawie udzielenia dotacji celowej na wykonanie kompleksowych i integracyjnych prac dotyczących konserwacji, ochrony i bezpieczeństwa kościoła św. Barbary w Bielsku-Białej dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Barbary w Bielsku-Białej Rada Miejska przyjęła 18 stycznia na swojej LXVII sesji.

Wniosek parafii został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał wstępną promesę dofinansowania inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego, co oznacza, że pieniądze na jego realizację będą pochodziły z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

W ramach prac w kościele św. Barbary wykonana zostanie m.in. instalacja systemu sygnalizacji włamania, napadu i pożaru oraz systemu telewizji przemysłowej. Nastąpi przegląd belek więźby dachu, usunięcie zanieczyszczeń, wymiana uszkodzonych gontów, impregnacja pokrycia dachowego oraz pełna konserwacja polichromii.

Prace potrwają dwa lata.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...