infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Sylwester na placu Wojska Polskiego
wys: fx, akcept. admin 24.12.2023 Komentarzy: 0
Stary 2023 rok będziemy żegnać, a nowy 2024 rok witać na placu Wojska Polskiego. Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej przygotowuje tam wspaniały koncert. Tego wieczoru dla bielszczan i gości w godz. 21.00 - 2.00 występować będą - Grzybowski Big Band Show, This Cover Band, Dawid Kwiatkowski i DJ Sandecki na Nowy Rok. O północy życzenia zebranym i całemu miastu złoży prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Podobnie jak to było podczas zakończonych niedawno Świąt na Starówce na kamienicach wokół placu Wojska Polskiego rozbłysną piękne iluminacje, a na placu Ratuszowym staną stoiska gastronomiczne.

Jako pierwszy zespół podczas sylwestrowego wieczoru zaprezentuje się Grzybowski Big Band Show. To energiczna grupa muzyków, tworząca podczas swoich koncertów niepowtarzalny bigbandowy klimat. Soliści wchodzą w interakcję z publicznością, pobudzając do aktywnego odbioru muzyki zespołu, dlatego wspólna zabawa z Grzybowski Band jest gwarantowana.

Zespół powstał w 2004 roku, jego założycielem jest kompozytor, aranżer, znakomity perkusista - Jarosław Grzybowski, w latach 1999-2004 perkusista zespołu Golec uOrkiestra. Zespół nagrał autorską płytę Vol 1, piosenki z tego albumu - Kocham cię, a ty i Czule śpiewam dla ciebie - były z powodzeniem prezentowane w wielu stacjach radiowych. Wydane zostały również dwa single z tymi utworami. Na scenie na pl. Wojska Polskiego usłyszymy znane i lubiane covery, ale również własne kompozycje zespołu.

Drugą grającą w sylwestrowym koncercie grupą jest This Cover Band. Zespół szerszej publiczności zaprezentował się podczas niedawnych Świąt na Starówce. Tworzą go czterej muzycy zakochani w największych muzycznych przebojach - od Franka Sinatry po Bruno Marsa i Justina Timberlakea, od Rolling Stonesów po Maroon 5, od Zauchy do Zalewskiego, Podsiadły czy Zawiałow. Zawsze grają na pełnych obrotach - ballady Dżemu, Simply Red, rock and roll Niebiesko-Czarnych, Niemena albo twist Chubby Checkera. Nieoczywiste aranże evergreenów i najnowszych hitów w wykonaniu czwórki przyjaciół z Bielska-Białej to znakomita dawka energii ze sceny na Sylwestra, karnawał i każdą zacną imprezę.

Gwiazdą wieczoru będzie Dawid Kwiatkowski - wokalista, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Artysta jest autorem siedmiu solowych albumów studyjnych, w tym krążka Dawid Kwiatkowski, który na dobre ugruntował jego pozycję na muzycznej scenie. Album pokrył się platyną za sprzedaż blisko 40 tysięcy egzemplarzy. Poszczególne single z tej płyty stały się najpopularniejszymi przebojami minionych dwóch lat, docierając kilkukrotnie na szczyt notowań polskiego Airplaya.

Już po północy na placu Wojska Polskiego odbędzie się sylwestrowa dyskoteka, którą dowodzić będzie Ojciec Prowadzący Michał J. Sandecki.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...