infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Święta na Starówce
wys: fx, akcept. admin 10.12.2023 Komentarzy: 0
W dniach 15-17 grudnia w Bielsku-Białej odbędzie się już szesnasta edycja Świąt na Starówce. Jarmark, koncerty, spektakle, warsztaty dla dzieci i młodzieży, gastronomia - to wszystko będzie czekało na spragnionych przedświątecznych atrakcji.

Główne wydarzenia będą odbywały się na placach Ratuszowym, Wojska Polskiego, Rynku, w Ratuszu i w Punkcie 11.
Na Rynku przez cały weekend w drewnianych pawilonach sprzedawane będą dania gorące, placki ziemniaczane, grzane napoje, lemoniady, ciasta i ryby.

W piątek 15 grudnia o godzinie 17.00 na placu Wojska Polskiego odbędzie się koncert Ciepłe piosenki piernikiem pachnące w wykonaniu Tomasza Lewandowskiego i zespołu SzeSzeMa, a o godzinie 19.00 Kalejdoskop świąteczny Big Bandu Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej i Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko. Od godziny 20.00 na Rynku odbywać się będzie Dyskoteka z Radiem Bielsko.

W sobotę 16 grudnia o godzinie 17.00 na placu Wojska Polskiego wystąpi This Cover Band, o 19.00 odbędzie się przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, a prezydent miasta złoży mieszkańcom świąteczne życzenia. Również około 19.00 wystąpi jedna z najbardziej znanych i popularnych piosenkarek w Polsce - Kayah ze specjalnym świątecznym repertuarem. Wieczór ponownie zakończy Dyskoteka z Radiem Bielsko na Rynku.

W niedzielę 17 grudnia o godzinie 15.00 na placu Wojska Polskiego zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny Zimowy las, od 16.00 występować będą młodzi artyści z Miejskiego Domu Kultury – zespołu wokalno-instrumentalny z Domu Kultury Włókniarz, Kapela No To Hop z DK w Wapienicy i Chór Gospel z DK w Olszówce.

W centrum miasta 17 grudnia o godzinie 16.00 zaplanowano paradę teatralno-kuglarską Cali na biało, gdzieniegdzie w kolorze związaną z obchodami 300-lecia nadania Białej praw miejskich. Świąteczny Jarmark w Białej odbędzie się w tym roku na placu Ratuszowym. Na stoiskach będzie można zakupić stroiki, ozdoby choinkowe, biżuterię, dekoracje świąteczne, miody i przetwory pszczele, wyroby rękodzieła, tradycyjne wędliny i wyroby wędliniarskie, sery, słodycze, pierniki, żywność ekologiczną i wiele innych. Na placu Ratuszowym zlokalizowana będzie również Mikołajowa Strefa dla dzieci, gdzie na najmłodszych czekał będzie Mikołaj z wesołymi Elfami i inne atrakcje, w tym animacje i zabawy.

W Ratuszu 16 grudnia i 17 grudnia w godzinach od 14.00 do 18.00 odbędą się bezpłatne świąteczne warsztaty dla dzieci a podczas nich wykonywanie ozdób świątecznych, dekorowanie bombek choinkowych i wiele innych.

Na warsztaty dla młodzieży zaprasza natomiast 16 grudnia i 17 grudnia Punkt 11 przy ul. 11 Listopada 24.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...