infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Święto Niepodległości
wys: fx, akcept. admin 11.11.2023 Komentarzy: 0
Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego rozpocznie 11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bielsku-Białej. W tym roku mija 105 lat od kiedy Polska znów jest suwerennym krajem. Do gremialnego świętowania zapraszają prezydent miasta Jarosław Klimaszewski i Rada Miejska.

Do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach programu Niepodległa do hymnu można dołączyć 11 listopada w samo południe na placu przed Ratuszem. Hymn państwowy zabrzmi wtedy w Bielsku-Białej podobnie jak w wielu miastach, miasteczkach i wsiach w całej Polsce.

Po wspólnym śpiewaniu, przyjdzie czas na wspólny posiłek. Od 12.15 na placu Wojska Polskiego będzie serwowana grochówka wojskowa z kuchni polowej.

O godz. 14.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach zacznie się uroczysta msza w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie zebrani przejdą z pochodniami z kościoła na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów. Tu od godz. 15.30 zaplanowano apel pamięci z udziałem Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego i złożenie wiązanek kwiatów.

W czasie przemarszu, w godzinach 15.00 – 15.30, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Te wystąpią na ulicach Wrzosowej, Cieszyńskiej i Saperów.

Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Bielsku-Białej zakończy wieczorem 11 listopada koncert galowy z udziałem zespołu Ørganek w programie Ocali nas miłość w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Ocali nas miłość to zbiór piosenek skomponowanych przez zespół Ørganek. Punktem wyjścia dla twórców były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów Eugeniusza Lokajskiego ps. Brok. Każda z ośmiu piosenek na płycie była inspirowana inną fotografią.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...