infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Dofinansowanie dla Szpitala Pediatrycznego
wys: fx, akcept. admin 11.11.2023 Komentarzy: 0
Do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej trafiło 14,8 mln zł ze środków rządowych. Pieniądze pochodzą z ósmej edycji programu inwestycji strategicznych - Polski Ład. W tej edycji samorządy mogły złożyć po trzy wnioski.

Powiat bielski złożył do programu trzy projekty, z których dwa dotyczyły szpitala dziecięcego. Wszystkie trzy otrzymały dofinansowanie. Na projekt Modernizacja infrastruktury Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej przyznano 10 mln zł. To 85 procent szacunkowych kosztów inwestycji, która zakłada likwidację wszelkich barier dla pacjentów, począwszy od architektonicznych, przez organizacyjne aż po komunikacyjne. W planie są: budowa miejsc parkingowych oraz dróg wewnętrznych na terenie placówki, dobudowa drugiej windy z klatką schodową w pawilonie drugim oraz modernizacja pomieszczeń na parterze pawilonu czwartego mieszczącego specjalistyczne poradnie.

4,8 mln zł dofinansowania przyznano innemu projektowi – Utworzenie pracowni rezonansu magnetycznego wraz z wyposażeniem w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...