infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

21. Jazzowa Jesień
wys: fx, akcept. admin 28.10.2023 Komentarzy: 0
21. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko odbędzie się w dniach 15 - 19 listopada w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Tegoroczny festiwal będzie wyjątkowy, bo skupiony na kobietach. Jazzową Jesień otworzy 15 listopada w BCK kwartet z autorskim programem - Marita Albán Juárez i jej brat José Manuel ze składem – Dominikiem Wanią na fortepianie i Andrzejem Święsem. Muzycy eksplorują tematy od tropicalismo i muzyki Afro-Peru do swobodnych improwizowanych form wychodzących poza ramy latin-jazzu. Muzykę kwartetu nadają rozgłośnie w Polsce, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Zespół występuje regularnie w najciekawszych klubach i na festiwalach muzycznych.

Kolejny dzień 16 listopada to spektakularny, duży projekt specjalnie dla Jesieni Jazzowej - Aleksandra Tomaszewska Jazz Orchestra.

Piątek 17 listopada to dzień eksperymentalny - premierowy projekt Teoniki Rożynek z udziałem wybitnych improwizatorek; z Żanetą Rydzewską na klarnecie i elektornice, Joanną Dudą na fortepianie, Morrisem Kliphuisem na waltorni, i gościnnym udziałem Moniki Brodki na wokalu oraz wieczorem koncert portugalskiej trębaczki Susany Santos Silvy z brytyjskim gitarzystą Fredem Frithem.

Sobota 18 listopada to dzień młodego jazzu - w koncercie otwarcia zaprezentuje się Chelsea Carmichael z zespołem, po nim koncert z autorskim projektem Sun Mi Hong/Kasia Pietrzko Special Sextet.

W niedzielę – 19 listopada usłyszymy Nicole Mitchell’s Black Earth Sway oraz Myra Melford’s Fire and Water Quintet.

Więcej
Bilety i karnety na koncerty

Źródło: UM Bielsko-Biała


Komentarzy ( 0 )Skomentuj...