infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Przybędzie ścieżek rowerowych
wys: fx, akcept. admin 28.10.2023 Komentarzy: 0
Miasto Bielsko-Biała otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru projektów dedykowanego poprawie bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg. Projekt Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na odcinku ul. Partyzantów w Bielsku-Białej obejmuje rozbudowę drogi rowerowej wraz z drogą dla pieszych na długości około jednego kilometra - od Parku Włókniarzy do rejonu Centrum Handlowego Gemini Park - i wprowadzenie wielu rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.
Przewidywany koszt inwestycji to 6,3 mln zł, z czego dofinansowanie 4 mln zł.

Przedsięwzięcie ma duże znaczenie dla rozwoju tras rowerowych w regionie. Odcinek ten jest bowiem częścią trasy krajowej nr 17. Miasto dąży do utworzenia na terenie gminy bezpiecznego szlaku rowerowego nazywanego coraz częściej Rowerowym Szlakiem Wielkich Jezior Województwa Śląskiego i zamierza kontynuować prace zarówno w kierunku południowym, współpracując z Wilkowicami, jak i od strony północnej - z gminą Czechowice-Dziedzice. Celem jest stworzenie sieci bezpiecznych dróg dla pieszych i rowerzystów, co przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców i zachęci do korzystania z ekologicznych środków transportu. Kluczowym jest stworzenie dwóch głównych tras na linii północ-południe – trasa nr 17 oraz trasy 604 na linii wschód-zachód.

Miasto jest w posiadaniu dokumentacji projektowej i planuje jeszcze w tym roku związać z się umową z wykonawcą robót. W związku z tym zasadnicze roboty będą prowadzone w przyszłym roku przez okres 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...