infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Remont i rozbudowa przedszkola w Kamienicy
wys: fx, akcept. admin 25.09.2023 Komentarzy: 0
Miejskie Przedszkole nr 30 w Bielsku-Białej doczekało się remontu i rozbudowy. Teraz mieści sześć oddziałów, do których na co dzień uczęszcza prawie 150 dzieci. Oznacza to, że miasto zapewnia już miejsca w przedszkolach publicznych dla wszystkich dzieci.

Inwestycja w przedszkolu w Kamienicy kosztowała 8,7 mln zł. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2022 roku i trwały do ubiegłego miesiąca. Polegały na rozbudowie i przebudowie zabytkowego budynku istniejącego przedszkola. Do tej pory w starym budynku mieścił się jeden oddział oraz część administracyjno-socjalna, kolejny oddział znajdował się w sąsiednim budynku zajmowanym przez Radę Osiedla. Po przebudowie i rozbudowie udało się zlikwidować uciążliwy podział. Nowe przedszkole mieści sześć oddziałów, ma szatnie z podziałem na dzieci starsze i młodsze oraz zaplecze socjalne i techniczne wraz z kuchnią. W obiekcie znalazło się miejsce dla gabinetu logopedy i zajęć gimnastyki korekcyjnej.

Dobudowana część przedszkola ma nowoczesną formę, natomiast istniejący budynek zachował wygląd historyczny, zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Część dobudowana jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Na nowo został też zagospodarowany teren wokół przedszkola. Są tu nowe rośliny, plac zabaw ma cztery strefy z podziałem na dzieci młodsze i starsze. Przed budynkiem powstał parking z trzynastoma miejscami postojowymi, w tym czterema przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych. Od strony ulicy wymieniono ogrodzenie. Ponadto wykonano instalację fotowoltaiczną, która obniży koszty eksploatacji.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...