infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Modernizacja stadionu piłkarskiego w Wapienicy
wys: fx, akcept. admin 25.09.2023 Komentarzy: 0
Bielszczanie mogą już korzystać ze zmodernizowanego stadionu piłkarskiego Zapora przy ul. Jaworzańskiej.
Przebudowa obiektu rozpoczęła się w grudniu 2022 roku. Dzięki modernizacji piłkarze biegają teraz po syntetycznej nawierzchni, a za bramką powstał dla nich teren do treningów z piłkochwytami. Dla kibiców zbudowano częściowo zadaszone trybuny, które mieszczą około 430 osób. Płytę boiska oświetlają cztery 17-metrowe maszty z energooszczędnymi ledami. Jest nowy system nagłośnienia i monitoringu, a płyta jest ogrodzona. Całości dopełniło zagospodarowanie terenu wokół boiska.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Bellsport z Bytomia, która posiada spore doświadczenie w realizacji tego typu przedsięwzięć. Umowa została podpisana 6 grudnia 2022 roku, a całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 7,9 mln zł. Modernizacja otrzymała wsparcie w wysokości 2,7 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej - edycja 2022.

Zmodernizowany stadion służy jako baza treningowa dla grup dziecięcych i młodzieżowych akademii oraz szkółek piłkarskich, a także jako baza meczowa dla drużyn młodzieżowych i seniorskich na poziomie IV ligi. Boisko jest także częścią bazy treningowej pierwszej drużyny TS Podbeskidzie, która występuje w rozgrywkach Fortuna 1. ligi piłki nożnej.

Warto dodać, że rozwiązania techniczno-funkcjonalne dają dostęp trzem osobom na wózkach inwalidzkich do specjalnych miejsc/stanowisk przy trybunach, natomiast ułożenie sztucznej nawierzchni umożliwia prowadzenie treningów piłkarskich dla osób z niepełnosprawnościami, np. uprawiającymi AMP futbol.

Badania przeprowadzone 12 września przez ekspertów z belgijskiego Uniwersytetu Gandawskiego potwierdziły najwyższą jakość murawy na boisku w Wapienicy. Przeszła ona pomyślnie specjalistyczny test, spełniając rygorystyczne wymagania FIFA Quality.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...