infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Budżet Obywatelski Bielska-Białej 2023
wys: fx, akcept. admin 29.04.2023 Komentarzy: 0
Głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2023 rok rozpocznie się 15 maja. Potrwa do 31 maja, czyli ponad dwa tygodnie. Będzie można głosować w formie elektronicznej i papierowej.

To 10. edycja BOBB. Przypomnijmy, że zlikwidowano w niej podział na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe – oznacza to, że każdy mieszkaniec może głosować na dowolny projekt. Do rozdysponowania jest 8 mln zł.

Projekty do tej edycji można było składać w okresie od 21 marca do 21 kwietnia 2022 roku; bielszczanie złożyli ich w sumie 17, ale nie wszystkie zakwalifikowały się do etapu głosowania.

Na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego widoczne są tylko te projekty, które pozytywnie przeszły wszystkie etapy weryfikacji i będzie można na nie głosować. W sumie jest ich trzynaście.

Głosowanie elektroniczne odbędzie się za pomocą strony internetowej https://obywatelskibb.pl/, gdzie głosujący będzie mógł zagłosować na jeden wybrany projekt.

Głosowanie tradycyjne odbędzie się wyłącznie w punktach głosowania – w Biurze Obsługi Interesanta przy pl. Ratuszowym 6 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy pl. Opatrzności Bożej 18 od poniedziałku do środy w godzinach od 8.00 do 16.00, w czwartek od 8.00 do 18.00, a w piątek od 8.00 do 15.00. Punkty głosowania będą czynne w dni robocze właśnie od 15 do 31 maja włącznie, natomiast nie będą czynne w soboty i w niedziele.

Karta do głosowania na projekty dla mieszkańców Bielska-Białej liczy dwie strony formatu A4 i zawiera pola przewidziane do wpisania numeru identyfikacyjnego (ID) projektu, któremu głosujący chce udzielić poparcia. W przypadku tej formy głosowania obowiązuje taka sama zasada jak przy głosowaniu elektronicznym, tzn. głosujący ma prawo oddać głos na jeden projekt. Głosowanie polega na wpisaniu numeru ID (nr identyfikacyjnego) jednego wybranego projektu, któremu głosujący udziela poparcia, oraz wypełnieniu pozostałych danych, tj. imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz daty urodzenia. Głosujący składa także swój podpis w dolnym prawym rogu pierwszej strony karty do głosowania. Na odwrocie karty znajduje się klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych, z której treścią należy się zapoznać przed wrzuceniem wypełnionego formularza do specjalnie przygotowanej urny.

W przypadku głosowania osób, które do ostatniego dnia głosowania nie ukończyły 16. roku życia, w karcie należy zaznaczyć, że głosowanie odbywa się przy wsparciu rodzica lub opiekuna prawnego.

Wykaz wszystkich dopuszczonych do głosowania projektów będzie dostępny w obu punktach głosowania. W ten sposób głosujący będzie mógł odnaleźć tytuł zadania oraz numer ID projektu, któremu chce udzielić poparcia, oraz zapoznać się z krótkim opisem projektu i kwotą szacunkową przeznaczoną na realizację zadania. Karty do głosowania będą dostępne wyłącznie w punktach głosowania w dniach i godzinach ich funkcjonowania, a wydają je pracownicy obsługujący punkty głosowania po okazaniu przez mieszkańca dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...