infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

ATH staje się uniwersytetem
wys: fx, akcept. admin 26.03.2023 Komentarzy: 0
23 marca bielska Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie poparcia inicjatywy władz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej zmierzającej do przekształcenia ATH w Uniwersytet Bielsko-Bialski.

Warto przypomnieć, że Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej powstała w 2001 roku w wyniku przekształcenia Filii Politechniki Łódzkiej w samodzielną jednostkę. Od ponad dwóch dekad jest jedyną akademicką uczelnią publiczną w Bielsku-Białej. Od początku swojego istnienia uczelnia bardzo dobrze odpowiada na bieżące i strategiczne potrzeby rozwijającego się miasta – m.in. tworząc kolejne społecznie atrakcyjne i potrzebne kierunki studiów, takie jak: automatyka i robotyka, inżynieria materiałowa, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne czy transport.

Obecnie akademia prowadzi kształcenie na 22 kierunkach studiów i realizuje badania naukowe w ramach 10 dyscyplin reprezentujących różne dziedziny nauki. Zgodnie z literą prawa otrzymane wysokie kategorie naukowe poszczególnych dyscyplin umożliwiają władzom uczelni podjęcie działań zmierzających do przekształcenia Akademii Techniczno-Humanistycznej w Uniwersytet Bielsko-Bialski.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...