infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej
wys: fx, akcept. admin 21.05.2022 Komentarzy: 0
Od 21 do 25 maja 2022 r. potrwa w Bielsku-Białej 29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej.

Organizator festiwalu - Teatr Lalek Banialuka - zaprasza do udziału w nim zarówno dzieci, jak i dorosłych. Impreza rozpocznie się mocnym akcentem – 21 maja o godz. 16.00 na placyku z figurkami Bolka i Lolka przed Galerią Sfera będzie pokaz ognia Teatru Świat(ł)a oraz koncert grupy perkusyjnej Walimy w Kocioł. Stamtąd głośna festiwalowa parada ruszy przez Sferę, ulicę 11 Listopada na plac Ratuszowy, by tam za zgodą prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego zawładnąć miastem. O godz. 17.10 na placu Ratuszowym zaplanowano pokaz plenerowy Living Picture Visual Theatre z Węgier, z kolei w Sferze w godz. 17.10 - 20.00 odbywać się będą pokazy performatywne żywych rzeźb Street Art Masters.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 21 maja o godz. 18.00 w Teatrze Lalek Banialuka, gdzie nasza scena pokaże spektakl o inności, akceptacji i tolerancji – Smoki (w programie festiwalu będą jeszcze dwa przedstawienia Banialuki Proces i Włosy mamy). Po nim festiwalowa publiczność znowu przeniesie się w plener – tym razem na Rynek, żeby o godz. 20.00 wysłuchać koncertu Walimy w Kocioł. O godz. 20.30 po raz kolejny obok figurek Bolka i Lolka przy Sferze da pokaz ognia Teatr Świat(ł)a, a później, o godz. 21.00 Banialuka zaprasza na plac Bolesława Chrobrego na niezwykły – jak zawsze – spektakl ulicznego Teatru Biuro Podróży Eurydyka – nawiązujący do odwiecznej opowieści o parze kochanków Orfeuszu i Eurydyce rozdzielonych przez śmierć i niepogodzonych ze stratą siebie.

W kolejne dni spektakle festiwalu prezentowane będą na scenach: Teatru Lalek Banialuka, Teatru Polskiego, Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz oraz w plenerach: plac Bolesława Chrobrego i plac przed Teatrem Lalek Banialuka.

Szczegółowy repertuar festiwalu Teatr Lalek Banialuka publikuje na swojej stronie internetowej oraz na stronie samego festiwalu www.puppetryartfestival.com.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...