Wszystkie newsy

Nadchodzi rewitalizacja Błoni
wys: fx, akcept. admin 30.04.2022 Komentarzy: 0
Bielskie Błonia czeka rewitalizacja. W Ratuszu omawiano jej założenia projektowe i wizualizacje.

Teren czeka generalna modernizacja, podział na strefy (sportu, sceny, rekreacji, placów zabaw dla dzieci, piaskownic, parku naukowców, centrum, gastro i fitness), pojawi się nowa infrastruktura sportowa, rekreacyjna i gastronomiczna. Powstanie atrakcyjne miejsce zabaw dla najmłodszych.

Różne funkcje stref będą podkreślały różne nawierzchnie: asfalt na głównych ciągach pieszych, kostka brukowa dla wygody w obszarze gastronomii oraz centrum, nawierzchnia przepuszczalna terravay na ścieżkach w obrębie placów zabaw czy naturalne przedepty w pobliżu drzew. Pojawią się też nowe nasadzenia nawiązujące do charakteru miejsca i oświetlenie.

W strefie sportu w miejsce betonowego boiska powstanie boisko wielofunkcyjne z powierzchnią poliuretanową, tak aby było bezpiecznie. Będzie to boisko do koszykówki, piłki nożnej, ręcznej czy siatkówki. Wokół boiska będą albo trybuny, albo ławki kaskadowe. Na zmodernizowanej scenie po drugiej stronie od boiska mogłyby odbywać się dekoracje zawodników czy minikoncerty.

Strefa rekreacji będzie zawierała miejsca do wypoczynku. Strefy placów zabaw i piaskownic przeznaczone będą dla najmłodszych. Powstanie też park naukowców z teleskopem na wieży do obserwacji, również przeznaczony dla dzieci. Zamysł jest taki, aby w parku ukryć różne przedmioty, których najmłodsi mogliby szukać. Jest też pomysł na tabliczki edukacyjne. W centrum Błoni będzie teren zielony – miejsce na odpoczynek z możliwością złapania oddechu na trawie, wśród drzew. W strefie gastronomicznej wybudowany zostanie pawilon, który jest jeszcze na etapie planowania. W strefie fitness staną zewnętrzne siłownie – przyrządy do ćwiczeń. W założeniach część obiektów Błoni mogłaby funkcjonować nie tylko w sezonie letnim, ale też całorocznie.

Planowo prace miałyby się zacząć jesienią i skończyć w przyszłym roku. Bedzie się to wiązało z wyłączeniem dużej części tego terenu z użytkowania.
Koszt całej inwestycji szacowany jest na około 8 milionów złotych.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...