Wszystkie newsy

Nowy tomograf w Szpitalu Wojewódzkim
wys: fx, akcept. admin 03.05.2021 Komentarzy: 0
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał najnowszej klasy tomograf komputerowy Prime SP Aquilion firmy Canon. Sprzęt pochodzi z Agencji Rezerw Strategicznych, kosztował ponad 2,5 mln złotych. Nowy tomograf zastąpi mocno wyeksploatowany model, 16-rzędowy aparat, który działa od 2005 roku.

Nowy tomograf posiada 80-rzędowy skaner, który gwarantuje uzyskanie 160 warstw w ciągu jednego, trwającego 0,35 sekundy, obrotu lampy. Urządzenie zapewnia możliwie największą jakość obrazu, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej dawki promieniowania.

Urządzenie posiada najwyższej jakości skaner (gantrę) o średnicy 78 cm, który jest główną częścią tomografu, i dzięki zaawansowanej technologii pozwala na szybkie postawienie diagnozy oraz badanie większej liczby pacjentów. Nowa, ulepszona konstrukcja gantry gwarantuje łatwy dostęp do pacjentów zarówno z przodu, jak i z tyłu, co jest bardzo istotne w przypadku osób podłączonych do aparatury podtrzymującej życie.

Stół o nośności do 315 kg, posiada również opcję ruchu poprzecznego, co znacznie ułatwia pracę osób wykonujących badanie. Możliwość obniżania stołu do bardzo niskiej pozycji zapewnia komfort m.in. osobom z niepełnosprawnością ruchową i ułatwia ich pozycjonowanie.

Instalacja nowego tomografu potrwa około miesiąca.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...