Wszystkie newsy

Weekend z Olszówką
wys: Stowarzyszenie Olszówka, akcept. admin 08.10.2020 Komentarzy: 0
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na wycieczki w ramach projektu Historyczne szlaki Bielska-Białej.

Sobota, 10 października 2020
Wycieczka po lesie Śladami map archiwalnych. Tym razem będziemy poznawać dawne drogi i szlaki, które służyły do prowadzenia gospodarki leśnej. Poznamy dzieje obiektów i ludzi związanych z lasami komunalnymi miasta Bielska. Trasa będzie przebiegać terenami leśnymi na Kozią Górę i dalej do dawnej leśniczówki na Błoniach. Potrzebna jest więc dobra kondycja oraz górskie obuwie.
Prowadzący: Jakub Krajewski.
Miejsce zbiórki: Parafia Wniebowzięcia N.M.P. w Bystrej, ul. Szczyrkowska 3, Bystra.
Obowiązują zapisy, szczegóły poniżej.

Niedziela, 11 października 2020
Ostatnie już spotkanie z ulicą 11 Listopada. Tym razem poznamy odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Komorowicką do jej styku z ul. Lwowską i Żywiecką. Czyli będziemy bliżej Lwowa. Kolejny odcinek Traktu Cesarskiego odsłoni swoje tajemnice.
Prowadzący: Piotr Kenig
Miejsce zbiórki: Plac Wolności w Białej.

Następne terminy będą sukcesywnie podawane.

Zapisy:
Uwaga! Prawo do uczestnictwa w wycieczkach mają osoby, które dostaną potwierdzenie po uprzednim zarejestrowaniu oraz wypełnieniu formularza.
Chętnych prosimy o kontakt: stowarzyszenieolszowka@gmail.com, tel. 693 315 998

Wycieczki są bezpłatne.
Dofinansowanie – Gmina Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Olszówka ze środków pochodzących z 1% odpisu z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.
Patronat – Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...