Wszystkie newsy

Nauka programowania dla dzieci i młodzieży
wys: fx, akcept. admin 11.09.2020 Komentarzy: 0
We wrześniu dzieci i młodzież z Bielska Białej mogą spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów - za sprawą cyklicznego wydarzenia Koduj z gigantami, które promuje ideę programowania wśród najmłodszych.

Warsztaty Koduj z gigantami to otwarte wydarzenie, które odbywa się dwa razy do roku. Wrześniowa edycja będzie już siódma, a honorowy patronat nad nią objęli Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Prezydent Bielska Białej.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Nabory prowadzone są z podziałem na trzy grupy wiekowe. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują pierwszy raz.

Wydarzenie zaplanowane jest w niedzielę 20 września w Bielsku Białej przy ul. Legionów 30. Zapisów należy dokonać na stronie www.kodujzgigantami.pl

Z uwagi na wyjątkową sytuację w tym roku, możliwy jest także udział w warsztatach w formie online. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach i są w pełni interaktywne.

Organizatorem akcji jest szkoła programowania Giganci Programowania, która już od kilku lat prowadzi kursy programowania dla dzieci i młodzieży. W ofercie szkoły znajdują się kursy semestralne o różnorodnej tematyce, a także wiele innych akcji edukacyjnych - także dla kadry nauczycielskiej oraz rodziców.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...