Wszystkie newsy

XVI Międzynarodowy Piknik Lotniczy
wys: fx, akcept. admin 27.08.2019 Komentarzy: 0
W dniach 31 sierpnia - 1 września 2019 r. odbędzie się na lotnisku w Aleksandrowicach XVI Międzynarodowy Piknik Lotniczy. Tegoroczny piknik wpisuje się w ogólnopolskie obchody 100-lecia Aeroklubu Polskiego.

Podobnie jak w poprzednich latach, poprzez bogaty program lotniczy Pikniku i tym razem nieco zmienioną formułę dwudniowego spotkania, organizatorzy chcą dać możliwość bliższego kontaktu z różnymi konstrukcjami lotniczymi oraz na większą skalę skorzystania z możliwości wykonaniu lotu widokowego nad naszym miastem. Samoloty, szybowce, śmigłowce, lotnie, spadochrony, modele latające, balony, to wszystko, co stanowi o uroku lotnictwa, będzie dostępne dla publiczności w czasie dwóch dni Pikniku wraz z innymi atrakcjami naziemnymi: wesołe miasteczko dla dzieci, wyśmienita gastronomia, występy estradowe.

Po raz pierwszy w Polsce na Pikniku lotniczym będzie można zobaczyć elektromobilność w lotnictwie, szybowce Diana 3 z napędem elektrycznym w kontraście do szybowca JS-3 z napędem odrzutowym (silniczek mały, ale okrutnie hałaśliwy). Niewątpliwą atrakcją tegorocznego Pikniku będą występy Zespołu Akrobacyjnego Firebirds (Adam Labus, Łukasz Świderski i Sebastian Nowicki), a także Łukasza Czepieli, jedynego polskiego pilota akrobacyjnego klasy Challenger latającego podczas mistrzostw świata w zawodach Red Bull Air Race World Championship. Równie atrakcyjnie zapowiada się występ Macieja Pośpieszyńskiego, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (w ciągu 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy). Gościem Pikniku będzie Kapitan Tadeusz Wrona, znany zwłaszcza z udanego awaryjnego lądowania samolotu Boeing 767 na pasie lotniska Chopina w Warszawie. Możliwość spotkania takich słynnych postaci polskiego lotnictwa podczas Pikniku to jedyna okazja na wyjątkowy autograf czy ciekawą rozmowę.

Uroczyste otwarcie Pikniku z udziałem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego nastąpi 31 sierpnia o godz. 15.00, w przerwie bloku pokazów. Wówczas nastąpi prezentacja w locie i uroczyste przekazanie do użytku w Aeroklubie Bielsko-Bialskim szybowca szkolno – treningowego PW-6 pozyskanego w ramach budżetu obywatelskiego w ramach zwycięskiego projektu "Szybowcem po niebie".

Więcej

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...