Wszystkie newsy

XV Międzynarodowy Piknik Lotniczy
wys: fx, akcept. admin 30.08.2018 Komentarzy: 0
W dniach 1-2 września 2018 r. na lotnisku w Aleksandrowicach (Bielsko-Biała) odbędzie się XV Międzynarodowy Piknik Lotniczy.

Jak w poprzednich latach, w bogatym programie lotniczych pokazów Pikniku można będzie podziwiać umiejętności pilotów samolotowych (m.in.: zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, zespół akrobacyjny FIREBIRDS, Uve Zimmerman, John Richards i inni), szybowcowych (Jerzy Makula - SWIFT, Michał Ombach - PERKOZ), śmigłowcowych (Maciej Dominiak - BO-105, Bartłomiej Kieblesz i Piotr Starowicz - R-44), wiatrakowcowych (Andrzej Wybraniec - Xenon) oraz wiele konstrukcji ultralekkich z załogami z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Słowenii.

Samoloty, szybowce, śmigłowce, lotnie, spadochrony, modele latające, balony, to wszystko, co stanowi o uroku lotnictwa można będzie zobaczyć z bliska również na wystawie statycznej. Będą także inne atrakcje naziemne, aby widzowie mieli satysfakcję ze wspólnie spędzonego czasu.

Podczas pikniku będzie również wyjątkowa okazja zobaczyć po raz pierwszy w Polsce publicznie prezentowany film – wspomnienie o Bolesławie Zoniu – wybitnej postaci polskiego Lotnictwa Wojskowego i Sportowego związanej z Aeroklubem Bielsko-Bialskim i Górską Szkołą Szybowcową 'ŻAR'.

Piknik wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a zarazem 100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego.

Szczegóły

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...