Wszystkie newsy

 Nowa ścieżka Enduro Trails Bielsko-Biała
 wysłany przez: fx, zaakceptowany przez admin dn. 14.05.2018 Komentarzy: 0  
12 maja br. otwarto kolejną ścieżkę w kompleksie Enduro Trails Bielsko-Biała. RockN’Rolla jest najdłuższą (6500 m) trasą kompleksu, łączącą Szyndzielnię z Kozią Górą.

Początek ścieżki znajduje się tuż przy górnej stacji kolei gondolowej na Szyndzielnię. Trasa jest stosunkowo łatwa i powinien sobie na niej poradzić prawie każdy kolarz, który opanował podstawy jazdy na rowerze w górach. W skali trudności oznaczono ją kolorem niebieskim. Szczególną uwagę należy zwrócić na liczne bandy i muldy. Należy też liczyć się z długością trasy, która po połączeniu z Twisterem przekracza 11 km.

Kompleks górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej to sieć jednokierunkowych tras rowerowych, tzw. singletracków. Są to najbardziej lubiane przez kolarzy górskich wąskie, kręte i pofalowane ścieżki o różnym stopniu trudności, od tych łatwiejszych, łagodnie opadających, aż po strome i technicznie wymagające zjazdy. W kompleksie występują trasy zjazdowe o czterech stopniach trudności, oznaczone (od najłatwiejszych do najtrudniejszych) kolorami: zielonym, niebieskim, czerwonym i czarnym.

Trasy zlokalizowane są w masywie Klimczoka, pomiędzy Szyndzielnią i Kozią Górą. Od momentu uruchomienia kompleks cieszy się stale rosnącym powodzeniem wśród mieszkańców miasta i turystów z kraju i zagranicy. Od czterech tras, którymi dysponowano na początku, kompleks rozrósł się do 12 ścieżek o łącznej długości ponad 30 kilometrów.

Enduro Trails Bielsko-Biała

Łącznie komentarzy ( 0 )