Wszystkie newsy

XIX Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki
wys: fx, akcept. admin 12.05.2018 Komentarzy: 0
W dniach 14 - 19 maja br. odbędzie się Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki, który jest organizowany przez Akademię Techniczno-Humanistyczną już po raz dziewiętnasty.

Festiwal integruje społeczność lokalną z ośrodkiem akademickim, stwarza możliwość wypromowania jego uczestników, sprzyja zacieśnieniu kontaktów między uczelniami, placówkami oświatowymi i instytucjami kultury, dając podstawę do dalszej współpracy.

Corocznie organizatorzy zmieniają jego formułę, zachowując cel główny – popularyzację osiągnięć naukowych oraz rozwijanie zainteresowania nauką, kulturą i sztuką wśród uczestników.

Kolejne edycje poszerzają ofertę, dochodzą nowe tematy i podmioty, ale nie zmienia się idea przewodnia, tj. prezentowanie nauki i sztuki, dążenie do poszerzania wiedzy o współczesnym świecie, rozbudzanie ciekawości poznawczej i kształtowanie wrażliwości etycznej i estetycznej.

Spotkania objęte formułą Festiwalu odbywają się równocześnie w wielu miejscach i są adresowane do szerokiego grona odbiorców, przy uwzględnieniu różnic wiekowych (są zajęcia w grupach dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, młodzieży i seniorów).

Festiwal – poprzez liczne wykłady, wystawy, warsztaty, debaty, laboratoria, prezentacje i koncerty – przyczynia się do szerzenia osiągnięć nauki, kultury i sztuki wśród mieszkańców Podbeskidzia. Kontakty nawiązane podczas Festiwalu procentują szeregiem imprez o charakterze kulturalno-oświatowym.

Szczegóły

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...