Wszystkie newsy



 Drzewko za surowce
 wysłany przez: fx, zaakceptowany przez admin dn. 13.04.2018 Komentarzy: 0  
14 kwietnia w godzinach 9.00 - 17.00 na parkingu Centrum Handlowego Sarni Stok odbędzie się akcja 'Drzewko za surowce'.

To okazja do pozbycia się makulatury, aluminium, szkła czy elektrośmieci i otrzymania w zamian sadzonki drzew lub kwiatów. Dodatkowo środki ze sprzedaży surowców uzyskanych w trakcie zbiórki, zostaną przekazane na organizowaną przez Fundację Ekologiczną Arka akcję Rower Pomaga, której celem jest zakup rowerów dla podopiecznych świetlic środowiskowych.

W tym roku akcja organizowana jest pod hasłem 'Sadzimy drzewa', a uczestnicy będą zachęcani do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek.

Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.
Do rozdania jest aż 5000 sztuk drzewek (takich jak: kosodrzewina, jodła, wiąz, jarząb szwedzki, dzika jabłoń, grusza, buk, świerk) i 6000 sadzonek kwiatów (bratków i stokrotek).

Każdy, kto przyniesie do CH Sarni Stok 20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych) 10 - 20 żarówek lub baterii, małe AGD lub RTV (1 szt.), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka.

Maksymalna ilość sadzonek wydawanych na 1 osobę wynosi 15 sztuk.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej 'Wszystkie kolory recyklingu' realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO.




Łącznie komentarzy ( 0 )



© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu