Wszystkie newsy CodeinBB
 wysłany przez: fx, zaakceptowany przez admin dn. 29.03.2018 Komentarzy: 0  
Trwa rejestracja na bezpłatne warsztaty z programowania komputerowego dla młodzieży. Projekt jest realizowany przez Fundację StartUp Podbeskidzie. Jego celem jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu programowania uczniom bielskich szkół średnich (szkoły zawodowe, technika i licea). Projekt ma dwie fazy, pierwsza zakłada cykl warsztatów w okresie kwiecień – czerwiec. Kolejna faza warsztatów będzie miała miejsce od września do listopada. W każdej fazie uczestniczyć może 30 uczniów.

Program warsztatów koncentruje się na zdobyciu wiedzy, jak budować aplikacje webowe. Dokładny wybór technologii, poziom zajęć i zakres materiału zostanie opracowany po zamknięciu rejestracji, kiedy zostanie wyłoniona grupa uczestników na pierwszą serię warsztatów.

Warsztaty prowadzić będą doświadczeni programiści, pracownicy lokalnych firm programistycznych i startupów. Organizatorzy stawiają na wiedzę praktyczną, na zdobycie umiejętności, które w przyszłości realnie wpłyną na ścieżki zawodowe uczestników. Dlatego częścią projektu jest hackathon (zawody w programowaniu komputerowym) z atrakcyjnymi nagrodami, który odbędzie się na koniec projektu. Tematem przewodnim hackathonu będzie środowisko miejskie, co oznacza, że uczestnicy zawodów będą pracować nad rozwiązaniami technologicznymi ułatwiającymi życie mieszkańcom Bielska-Białej.

Uczestnicy projektu będą mieli okazję również poznać przedsiębiorców oraz zdobyć wiedzę z zakresu komercjalizacji pomysłów i prowadzenia własnej firmy. Projekt bowiem kompleksowo obejmie wszystkie aspekty, tak by młodzi ludzie, którzy mają pomysły by tworzyć startupy i firmy technologiczne, po pierwsze sami potrafili zrobić demo swojego pomysłu, a po drugie również nie zgubili się w meandrach biznesowych aspektów.

Rejestracja na darmowe warsztaty z programowania na stronie: www.codeinbb.com

Warsztaty ruszają na początku kwietnia a liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się już dzisiaj.

Fundacja StartUp Podbeskidzie została powołana do życia, aby budować ekosystem startupowy na Podbeskidziu, wspierać tutejszych kreatorów, przedsiębiorców, spajać różne organizacje i budować 'mosty' porozumienia na rzecz wzrostu atrakcyjności regionu dla pracowników, pracodawców i inwestorów.

Projekt finansowany jest ze środków budżetu Miasta Bielska-Białej oraz Fundacji StartUp Podbeskidzie.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu