Wszystkie newsy

13. Festiwal Miast Partnerskich - POZNAJMY SIĘ
wys: fx, akcept. admin 06.06.2017 Komentarzy: 0
W dniach 9 i 10 czerwca 2017 r. w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 13. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Swój udział potwierdzili goście z takich miast, jak: Baia Mare (Rumunia), Bierdiańsk (Ukraina), Berlin (Niemcy), Besancon (Francja), Frydek-Mistek (Czechy), Kragujevac (Serbia), Nyiregyhaza (Węgry), Szolnok (Węgry), Trzyniec (Czechy), Ustka, Żylina (Słowacja).

Celem festiwalu jest przedstawienie mieszkańcom Bielska-Białej atrakcji turystycznych miast partnerskich, promocja Bielska-Białej wśród przedstawicieli miast zaprzyjaźnionych oraz poszukiwanie i organizowanie nowych kontaktów.

W piątek 9 czerwca i w sobotę 10 czerwca br. od godz. 15.00 na scenie na Rynku występować będą:

Papa Henschel Swingtett – Berlin /Niemcy/
Trochumoc - Frydek-Mistek /Czechy/
Boutique - Trzyniec /Czechy/
The Bluebeat - Żylina /Słowacja/
Ewelina Bogucka - Ustka
Folkfusion Band - Nyiregyhaza /Węgry/
Damian Luber Quartet - Bielsko-Biała
Imaginarium - Bielsko-Biała

Przed zagranicznymi zespołami wystąpią młodzi wykonawcy z Bielskiego Studia Piosenki i Studia Piosenki Charisma.

Tradycyjnie już podczas festiwalu odbędzie się impreza promocyjna Ustki pod nazwą 'Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej'. Przygotowano ciekawą ofertę letniego wypoczynku nad polskim morzem.

Przez dwa dni czynne będzie także stoisko promocyjne Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej, Beskidzkiego Centrum Informacji z Frydka-Mistka, prezentujące najpiękniejsze tereny czeskich Beskidów, a przedstawiciele węgierskiego miasta Nyiregyhaza przedstawią swój region. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej będzie zachęcało do obejrzenia swoich ciekawych zbiorów i wystaw tematycznych.

W sobotę 10 czerwca br. czynne będzie stoisko informacyjne Punktu Informacji Europejskiej Europa Direct – Bielsko-Biała działające przy Książnicy Beskidzkiej.

W piątek i sobotę w godzinach od 15.00 do 19.00 Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku-Białej zorganizuje dla dzieci i dorosłych warsztaty: wesołe buźki czyli malowanie twarzy, papier czerpany, kolorowe etui na telefon i zabawy integracyjne: chusta animacyjna, kręcenie liną i rzut do celu.

W sobotę 10 czerwca br. w godz. 12.00 – 15.00 Stowarzyszenie Hajstra zaprasza dzieci i młodzież na animacje 'Taneczne szaleństwo'.

W sobotę w godzinach od 15.00 do 19.00 zorganizowany zostanie Klub Kreatywnego Inżyniera, czyli warsztaty dla dzieci.

Od soboty 10 czerwca, do piątku 30 czerwca w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków (Rynek 27) czynna będzie wystawa fotografii 'Ustka z lotu ptaka'.

W kamienicy Rynek 11 w piątek od godz. 17.00 do 19.00 czynna będzie wystawa zabytkowych urządzeń do gazowania wody mineralnej, zorganizowana przez gości z Węgier. Wystawa będzie otwarta także w sobotę w godz. 12.00 – 18.00.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...