Wszystkie newsy 6. Puchar Reksia
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 24.01.2017 Komentarzy: 0  
Tegoroczna edycja imprezy pod wieloma względami będzie wyjątkowa. 6. Puchar Reksia to jednocześnie 50. urodziny sympatycznego animowanego pieska Reksia, który stał się symbolem zawodniczych zmagań najmłodszych miłośników nart. Z tej okazji organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje urodzinowe, które być może w kolejnych latach na trwałe wejdą do terminarza zawodów.

Najważniejszą zmianą jest rozszerzenie zawodów na dwa dni w dwóch różnych miejscach:
5 lutego 2017 – na Stoku Dębowca w Bielsku-Białej
19 marca 2017 – na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej

Dzięki temu dwukrotnie więcej dzieci spotka się z Reksiem i będzie miało możliwość wzięcia udziału w zawodach narciarskich wpisanych do kalendarza wydarzeń sportowych Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Młodzi zawodnicy w zależności od umiejętności oraz wieku będą mogli wystartować na jednej z dwóch tras. Na obu stokach: na Bani i na Dębowcu, w dniu zawodów umiejscowione zostaną biura zawodów. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowe nagrody, a także ciepłe napoje oraz słodycze.

Kolejną niespodzianką jaką przygotowali organizatorzy, są imprezy poprzedzające zawody ('before party'). W Bielsku-Białej 'before party' odbędzie się 4 lutego na Lodowisku BBOSiR i scenie BCK przy ul. Piastowskiej w parku Słowackiego. Już od godziny 16.00 dzieci za symboliczną złotówkę będą mogły ścigać się na lodzie z Reksiem. W Białce Tatrzańskiej 'before party' odbędzie się 18 marca. Wśród atrakcji znajdą się m.in. bezpłatny instruktaż z narciarstwa zjazdowego na Stoku Bania z Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim Jakubem Ilewiczem, spotkanie autorskie w Hotelu Bania z Heleną Filek-Marszałek oraz czytanie bajek i oglądanie filmów z Reksiem.

Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska, Marszałka Województwa Śląskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Puchar Reksia uświetni swoją obecnością także słynna podróżniczka Martyna Wojciechowska.

www.pucharreksia.pl
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu