Wszystkie newsy

Nowe gondole Szyndzielni
wys: mm, akcept. admin 24.11.2016 Komentarzy: 0
Spółka ZIAD oficjalnie zaprezentowała nowe gondole, które będą woziły pasażerów Kolei Linowej 'Szyndzielnia' po zakończeniu jej modernizacji.

Wagoniki charakteryzują się konstrukcją zapewniającą bezpieczeństwo i trwałość oraz maksymalnie dużą powierzchnią okienną w celu zapewnienia jak najlepszego widoku i wygody pasażerom. Dodatkowo konstrukcja wagoników umożliwi wsiadanie do nich bezpośrednio z poziomu peronu. Będzie to znaczące ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, dzięki temu rozwiązaniu łatwy będzie również wjazd wózkami dla dzieci. W stosunku do dotychczasowych wagoników, nowa kabina jest wyraźnie wyższa, bardziej przestronna, jaśniejsza i komfortowa, co obok bezpieczeństwa i trwałości stanowi jej główne walory. Spółka ZIAD zamówiła 34 nowe gondole (6-osobowe), w tym wagonik techniczny i wagonik transportowy. Planowane jest również przygotowanie tzw. 'salonki'. Co drugi z wagoników będzie miał dodatkowo uchwyt do transportu rowerów. Producentem jest firma CWA Construction (Szwajcaria) - światowy lider (ponad 50% udziału w rynku światowym) w projektowaniu i produkcji kabin i pojazdów dla kolei linowych i tzw. diabelskich młynów. Od 2001 roku CWA należy do Grupy Doppelmayr - wykonawcy modernizacji.

Koleją po modernizacji będziemy mogli wyjechać na Szyndzielnię już w lutym 2017 r. Obecnie kończy się etap budowlany związany z przygotowaniem nowych peronów w górnej i dolnej stacji. Następnie będą montowane części mechaniczne i napęd. W kolejnym etapie zamontowana zostanie elektronika i sterówki oraz poprowadzona zostanie nowa lina. Wagoniki powinny pojawić się w garażu kolejki przed końcem roku. Jeżeli pogoda pozwoli, to testy techniczne odbędą się w drugiej połowie stycznia.

Zdjęcie wagonika

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...