Wszystkie newsy

Narodowe Czytanie 'Quo Vadis'
wys: mm, akcept. admin 29.08.2016 Komentarzy: 0
3 września na Placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, aktorzy Teatru Polskiego przeczytają fragmenty 'Quo Vadis'. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00.

Fragmenty 'Quo Vadis' czytać będą aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej: Kazimierz Czapla, Sławomir Miska, Marta Sawicka, Rafał Sawicki, Konrad Ignatowski, Katarzyna Pohl oraz Włodzimierz Pohl.

Organizatorem Narodowego Czytania w Bielsku-Białej jest Książnica Beskidzka, przy współpracy z Wydziałem Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Z okazji Narodowego Czytania będzie można także odwiedzić Dział Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej przy ul. Podcienie 9, gdzie przygotowana zostanie okolicznościowa wystawa.

Zapraszamy mieszkańców Bielska-Białej do spotkania się w sobotnie popołudnie na pl. Chrobrego. Prosimy wszystkich, którzy mają własny egzemplarz 'Quo Vadis' Henryka Sienkiewicza o zabranie go ze sobą. Będzie można otrzymać okolicznościową pieczęć, upamiętniającą to wydarzenie.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a rok później – Trylogii Henryka Sienkiewicza. W 2015 roku czytana była Lalka Bolesława Prusa.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...