Wszystkie newsy

Sacrum in Musica
wys: mm, akcept. admin 01.04.2016 Komentarzy: 0
XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu 'Sacrum in Musica' odbędzie się w dniach 4 - 7.04.2016 r. Patronat nad tym wydarzeniem przyjęli Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej Ksiądz Biskup Roman Pindel oraz Zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Ksiądz Biskup Adrian Korczago.

Inauguracja festiwalu odbędzie się 4 kwietnia o godz. 19.00 w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim. Mszę f-dur J. M. K. Poniatowskiego wykonają orkiestra i chór utworzony przez Instytut Rozwoju Kultury Polskiej i Zakon Maltański do projektu Poniatowski pod batutą Sebastiana Perłowskiego oraz soliści - Andrzej Lampert, Anna Lubańska, Katarzyna Oleś-Blacha, Robert Gierlach.

5 kwietnia - Pressburger Klezmer Band
Na koncert muzyki klezmerskiej Bielskie Centrum Kultury zaprasza 5 kwietnia o godz. 18.00. W drugim festiwalowym dniu wystąpi Pressburger Klezmer Band z Bratysławy. Pressburger Klezmer Band z Bratysławy to pierwszy słowacki zespół klezmerski, istniejący od 1995 r., a zarazem czołowy reprezentant gatunku muzycznego ethno/world wśród zespołów z byłej Czechosłowacji. Artyści regularnie koncertują zarówno na Słowacji, jak i w całej Europie. Inspiracją dla ich twórczości jest muzyka klezmerska, którą wzbogacają o własne interpretacje, oryginalne aranżacje i łączą z innymi stylami muzycznymi. Tym sposobem, na koncercie, będzie można usłyszeć nie tylko czystą muzykę klezmerską, ale także jazz, reggae, latino, słowacki, romski i bałkański folk, aż po orientalne wpływy.

Po koncercie otwarcie wystawy Darowany czas - ekspozycji dzieł o tematyce sakralnej, inspirowanych Ogólnopolskimi Spotkaniami Twórców odbywającymi się w latach 1993-2009 w klasztorze bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

6 kwietnia - Chór Voskresinnia
Związany z katedrą Zmartwychwstania Pana Jezusa w Iwano-Frankowsku chór kameralny Voskriesinnia (Zmartwychwstanie) wystąpi w koncercie muzyki cerkiewnej 6 kwietnia o godz. 18.00 w ewangelickim kościele Zbawiciela przy pl. Lutra. Zespół powstał w 2009 r., tworzą go: muzycy, absolwenci ukraińskich wyższych uczelni, soliści filharmonii, pedagodzy i kierownicy muzycznych instytucji. Jego dyrygentem jest Wołodymyr Rudnicki.

7 kwietnia - The Voquality Singers
Zakończenie festiwalu sakralnego odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18.00 w kościele św. Andrzeja Boboli. W koncercie muzyki gospel usłyszymy The Voquality Singers z Londynu.
The Voquality Singers dokonali wielu nagrań dla znanych firm fonograficznych i uczestniczyli w licznych brytyjskich programach telewizyjnych. W 2014 r. zespół wystąpił na festiwalu filmowym w Cannes w koncercie dedykowanym Stevenowi Spielbergowi.

www.bck.bielsko.pl

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...