Wszystkie newsy

 Wakacyjny rozkład jazdy PKP
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 15.06.2015 Komentarzy: 0  
W niedzielę 14 czerwca wprowadzone zostały zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Będą one obowiązywać do 31 sierpnia br.

Jest to czwarta korekta rozkładu jazdy z sześciu planowanych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) SA. Z uwagi na przerwę wakacyjną w obecnej organizacji roboty torowe koordynowane przez PKP PLK zostaną zintensyfikowane, co przełoży się zarówno na rozszerzenie zakresu, jak i długości przeprowadzonych remontów i modernizacji.

Pomiędzy Katowicami a Bielskiem-Białą będą prowadzone prace związane z wymianą elementów nawierzchni torowej oraz wzmacnianiem podtorza w kilku lokalizacjach. Będzie wiązało się to z utrudnieniami w postaci kilku wariantów kursowania dla większości pociągów na linii S5 oraz częściowo pociągów na liniach S6 i S7/71.

Ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów można zapoznać się w Liniowym Rozkładzie Jazdy Kolei Śląskich oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach).

Podobnie jak podczas poprzednich aktualizacji rozkładu, również i tym razem pracownicy Kolei Śląskich będą informować podróżnych o powyższych zmianach w rozkładzie jazdy. Informatorzy będą obecni na głównych dworcach w województwie śląskim - można ich łatwo rozpoznać po pomarańczowych kamizelkach z logo spółki.

Łącznie komentarzy ( 0 )