Wszystkie newsy

VII Zadymka
wys: J. Batycki, akcept. admin 23.01.2005 Komentarzy: 0
Po raz siódmy w dniach od 10 do 13 lutego 2005 roku w Bielsku-Białej odbędzie się Bielska Zadymka Jazzowa - Lotos Jazz Festival, który gościć będzie polskie i światowe gwiazdy jazzu.
W ramach siódmej edycji festiwalu wystąpi legendarna, uhonorowana dwiema nagrodami Grammy grupa "Yellowjatkets" (USA) oraz jeden z najlepszych trębaczy świata - Terence Blanchard ze swoim sekstetem (USA). W bielskim festiwalu obok wspomnianych już gwiazd wystąpią po raz pierwszy z jedynym koncertem w Polsce amerykańskie formacje - Doug Wamble Quartet i grająca muzykę określaną jako punk-jazz grupa Gutbucket. Z Francji przyjedzie zespół No Jazz łączący funk, jazz i acid jazz z trip hopem, a nawet jungle. Polskę reprezentować będzie Alchemik z gościnnym udziałem braci Golców, Mika Urbaniak z jazzowo-hiphopowym składem muzyków oraz Wojciech Staroniewicz z projektem "Hand-Made".
Podczas koncertu finałowego, który tradycyjnie odbędzie się w schronisku na górze Szyndzielnia wystąpi polsko-ukraiński "Riverboat Ramblers", zespół grający zarówno wielkie standardy muzyki swingowej, dixiland, jazz nowoorleański jak również bossa novę, muzyka latynoamerykańską i ...wielkie przeboje muzyki rosyjskiej. Więcej w aktualnościach.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...