Wszystkie newsy Targi Projektów Obywatelskich
 wysłany przez: Janusz Legoń, zaakceptowany przez admin dn. 14.10.2014 Komentarzy: 0  
Budżet obywatelski to świetna forma demokracji bezpośredniej. Ale w Krakowie frekwencja w niedawnym głosowaniu wyniosła 10% (ponad 67 tys. głosów, przez internet 59 tys.), w 130-tysięcznym Płocku głosowało nieco ponad 2 tys. osób.

W tym kontekście w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego w Bielsku-Białej było nieźle – głosowało ok. 30 tys. osób, z czego ponad połowa za pośrednictwem internetu.

Stąd pomysł (niezależna inicjatywa obywatelska), żeby autorom bielskich projektów zaoferować bezpłatne narzędzia ułatwiające promowanie ich inicjatyw, zwłaszcza w sieci.

Idea składa się z dwóch elementów:

1. Strona internetowa projektyobywatelskie.org, gdzie można umieszczać (bezpłatnie informacje o projekcie w nieco mniej formalny sposób niż na stronie oficjalnej, uzupełniając zdjęciami itp., a następnie udostępniać w mediach społecznościowych.

2. Targi Projektów Obywatelskich – spotkanie w sali NOT w Bielsku-Białej 15.10.2014 o godz. 16.00, gdzie autorzy projektów krótko (2 min.) zaprezentują swoje pomysły (będą mieli do dyspozycji projektor i laptop).

Wyobrażam to sobie jako rodzaj konferencji prasowej.

Impreza i witryna tworzone są całkowicie pro bono.

Pomóżmy autorom projektów poinformować o ich pomysłach, może w ten sposób uda nam się zwiększyć frekwencję podczas głosowania!

Zapraszam serdecznie do NOT-u 15 października o godz. 16.00.

Poinformujcie, proszę, wszystkich chętnych – i przyjdźcie.

Janusz Legoń - koordynator (tel. 509 138 409)
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu