Wszystkie newsy

Jubileusz Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej
wys: mm, akcept. admin 04.06.2014 Komentarzy: 0
Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej ma zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody jubileuszu 150-lecia istnienia straży pożarnej w Bielsku-Białej, które odbędą się w dniach 6-8 czerwca 2014 roku. Z tej okazji przygotowano szereg wydarzeń i atrakcji. Poniżej szczegółowy program.
Program obchodów 150-lecia straży pożarnej w Bielsku-Białej:

PIĄTEK 6 czerwiec
- godz. 11.00 - 13.00: pokazy strażackie i wykłady dla dzieci i młodzieży w ramach XV Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej.

SOBOTA 7 czerwiec
- godz. 12.00 - 12.30: pokazy strażackie w ramach XV Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej.

- koncerty strażackich orkiestr dętych oraz pokazy w wykonaniu strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w wyznaczonych miejscach na terenie Bielska-Białej.
· Centrum Handlowe Auchan - godz. 10.00. Pokazy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dankowicach.
· Centrum Handlowe Sarni Stok - godz. 11.00. Pokazy strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Starym Bielsku i Komorowicach Krakowskich. Występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Hecznarowicach.
· Centrum Handlowe Gemini - godz. 13.00. Pokazy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi.

- tereny Akademii Techniczno-Humanistycznej - godz. 12.00 - pokazy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1; godz. 14.30 - występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach.

- plac Chrobrego - godz. 16.00. Pokazy sprzętu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowicach Śląskich. Występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie.

NIEDZIELA 8 czerwiec
- godz. 13.00 - uroczysta msza św. w kościele Opatrzności Bożej.
- godz. 15.00 - oficjalna uroczystość na placu Ratuszowym połączona z odznaczeniem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarządu Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bielsku-Białej, wręczeniem odznaczeń państwowych i wyróżnień oraz defiladą pododdziałów.

- godz.16.30 - festyn strażacki na placu obok Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, a ramach festynu:
· pokazy w wykonaniu strażaków oraz innych służb ratowniczych,
· wystawy sprzętu pożarniczego historycznego oraz współczesnego,
· konkursy, zabawy dla dzieci (dmuchana ścianka wspinaczkowa, pożarniczy tor przeszkód, budowa wieży ze skrzynek), w ramach festynu koncert Orkiestr.

W ramach obchodów 150-lecia bielskiej straży pożarnej możliwe będzie również grupowe zwiedzenie strażnic naszego miasta. W celu umówienia się na spotkanie bardzo prosimy o kontakt z: Dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 (tel. 33 812 60 65 wew. 143 lub 146), Dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 (tel. 33 818 44 23) lub z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Bielska-Białej lub powiatu bielskiego (adresy i telefony w serwisie internetowym PSP).

Przez cały czerwiec mieszkańcy będą mogli również oglądać wystawę z okazji 150-lecia istnienia straży pożarnej w Bielsku-Białej, która została przygotowana w Książnicy Beskidzkiej

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU:
W niedzielę 8 czerwca ulica Stojałowskiego, Dmowskiego w godzinach 14.30 – 15.00 będzie zamknięta na czas przemarszu uczestników uroczystości. Od dnia 07.06.2014r. od godz. 12.00 do dnia 08.06.2014r. do godz. 22.00 zostanie zamknięty parking na Placu Ratuszowym.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...