Wszystkie newsy

Festiwal Projektów Euroregionu Beskidy
wys: mm, akcept. admin 28.04.2014 Komentarzy: 0
Z okazji X rocznicy wejścia Rzeczpospolitej Polskiej do Unii Europejskiej 1 maja 2014 roku na terenie Parku im. Juliusza Słowackiego w Bielsku-Białej oraz w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się Festiwal Projektów Euroregionu Beskidy. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie 'Region Beskidy'.

Podczas festiwalu Beneficjenci Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy będą mieli okazję zaprezentować z parkowej sceny oraz stoisk promocyjnych swoją działalność w powiązaniu efektami zrealizowanych projektów w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka w latach 2007 - 2013. Na scenie oraz w jej okolicach będą się odbyć m.in. pokazy służb ratunkowych, występy regionalnych zespołów folklorystycznych, degustacje lokalnego dziedzictwa kulinarnego, pokazy judo czy też strzelectwa łuczniczego.

Na boisku ORLIK będą rozegrane mecze pokazowe piłki nożnej, siatkowej oraz ćwiczenia otwarte z instruktorami fitness. Odwiedzający festiwal będą mogli również skorzystać z porad instruktorów na temat nordic walking oraz przemierzyć pod ich okiem krótkie trasy na terenie parku Słowackiego.

Na najmłodszych uczestników czekać będą konkursy z nagrodami i zabawa organizowana przez profesjonalnych animatorów na terenie interaktywnego placu zabaw oraz mobilnego miasteczka ruchu drogowego.

W godzinach wieczornych na scenie Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej obchody rocznicowe uświetni koncert Jaromira Nohavicy, czeskiego pieśniarza, którego twórczość jest znana m.in. z list przebojów wielu polskich rozgłośni radiowych. Osoby dla których zabraknie biletów wstępu do sali koncertowej BCK, będą mogły na żywo obejrzeć i odsłuchać bezpośrednią transmisję koncertu za pośrednictwem telebimu i nagłośnienia ustawionego na parkowej scenie.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...