Wszystkie newsy



 Roma Ligocka - malarstwo
 wysłany przez: bp, zaakceptowany przez admin dn. 17.10.2013 Komentarzy: 0  
Muzeum w Bielsku-Białej zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne - pierwszą w świecie retrospektywną wystawę malarstwa oraz projektów kostiumów scenicznych Romy Ligockiej.
Na ekspozycję składają się 84 prace malarskie artystki, począwszy od jej czasów studenckich w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, aż po współczesność. Miłośnicy prozy Romy Ligockiej mogą obejrzeć nie tylko jej wysublimowane kobiety i anioły. Aneksem do wystawy jest prezentacja dorobku kostiumologicznego malarki, złożonego z 33 prac. Do tych najznamienitszych należą projekty do filmu Sławomira Mrożka Powrót, sztuki Petera Turriniego Zero, Zero, dramatu Maksima Gorkiego Na dnie oraz opery Dymitra Szostakowicza Katarzyna Izmajłowa.

Muzeum przygotowało także pierwszy w karierze artystki album jej malarstwa, w którym zaprezentowane zostały kolorowe reprodukcje 63 dzieł malarskich, podzielone na Prace wczesne, Sceny z życia, Kobiety i anioły oraz Świadectwa. W formie aneksu dołączono 28 projektów kostiumów.
Amatorów twórczości Romy Ligockiej zachęcamy do odwiedzenia ekspozycji przygotowanej w Zamku książąt Sułkowskich, a także do nabycia albumu w kasie Muzeum.

Muzeum w Bielsku-Białej, ul. Wzgórze 16
Galeria im. Księcia A.J. Sułkowskiego, Galeria Strzelnica
Wystawa czynna: 25.10 - 31.12.2013 r.




Łącznie komentarzy ( 0 )



© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu