Wszystkie newsy

II Marsz Nordic Walking - 'Chodzę Bo Lubię'
wys: mm, akcept. admin 17.09.2013 Komentarzy: 0
Już po raz drugi Gmina Bielsko-Biała wspólnie z Fundacją Rozwoju Sportu, Turystyki i Rekreacji 'Na Przełaj' zapraszają do udziału w Marszu Nordic Walking pod hasłem 'Chodzę Bo Lubię'. Marsz odbędzie się 29 września br. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult.

TRASA 1 - zawodnicza
Start z parkingu Hotelu Dębowiec, marsz ścieżką na Dębowiec, następnie podejście do górnej stacji kolejki na Szyndzielnię, pętla i powrót tą samą trasą. Długość ok. 13 km, trasa wymagająca, na której zostanie rozegrana rywalizacja sportowa 'O Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej'. Na trasie zostanie dokonany pomiar czasu.

TRASA 2 - rekreacyjna
Start z parkingu Hotelu Dębowiec, marsz ścieżką na Dębowiec, następnie 'traktem konnym' do punktu kontrolnego (w kierunku Wapienicy), pętla i powrót tą samą trasą. Długość ok. 8 km, trasa średnio trudna, marsz na tej trasie ma charakter rekreacyjny i nie jest dokonywany pomiar czasu.

TRASA 3 - rekreacyjna
Start z parkingu Hotelu Dębowiec, podejście do schroniska na Dębowcu, następnie zielonym szlakiem w kierunku dolnej stacji kolejki na Szyndzielnię i dalej do punktu Olszówka - Źródło Sahara tuż obok stacji kolejki, powrót ścieżką w stronę Olszówki Górnej, ul. Skrajną i ul. Karbową do punktu startu. Długość ok. 5 km, trasa łatwa, odpowiednia dla początkujących, marsz ma charakter rekreacyjny i nie jest dokonywany pomiar czasu.

Start i meta Marszu Nordic Walking zlokalizowane będą na parkingu Hotelu Dębowiec.

PROGRAM IMPREZY:
8.00 - 10.50 - rejestracja uczestników, nauka podstaw techniki marszu Nordic Walking, omówienie zdrowotnych walorów Nordic Walking, rozgrzewka z instruktorem,
10.50 - otwarcie imprezy, powitanie uczestników i zaproszonych gości,
11.00 - wymarsz na TRASĘ NR 3
11.10 - wymarsz na TRASĘ NR 2
11.20 - wymarsz na TRASĘ NR 1
12.00 - 13.00 - przybywanie na metę uczestników marszu
13.30 - 14.30 - wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach, impreza plenerowa, atrakcje towarzyszące
15.00 - zakończenie imprezy

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...