Wszystkie newsy

Otwarcie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
wys: mm, akcept. admin 02.07.2013 Komentarzy: 0
W pierwszej kolejności, z uwagi na brak na nieruchomości jakiegokolwiek pojemnika po 1 lipca, pojemniki dostarczane będą do właścicieli nieruchomości, którzy korzystali dotąd z usług innych firm przewozowych niż SITA ZOM (dotyczy to zarówno nieruchomości mieszkalnych jedno i wielorodzinnych - deklaracja DGO-1 i DGO-3, jak i lokali użytkowych - deklaracja DGO-2).

Na terenie nieruchomości wielorodzinnych, gdzie dotychczas znajdowały się pojemniki SITA ZOM, trwają prace mające na celu dostosowanie pojemników do selektywnego zbierania odpadów (podział pojemników na SUCHE i MOKRE, dostarczenie dodatkowych pojemników).

Aby zabezpieczyć selektywne zbieranie odpadów w tym trudnym logistycznie okresie przejściowym, na posesje jednorodzinne rozwożone są po dwa 120 l worki na odpady SUCHE. Odpady MOKRE, do czasu otrzymania kompletu docelowych pojemników, prosimy gromadzić w dotychczasowym pojemniku na odpady zmieszane.

Od 1 lipca 2013 r. w związku z wejściem w życie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta Bielska-Białej powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Z dniem 1 lipca 2013 r. pierwszy taki PSZOK funkcjonować będzie na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej przy ul. Krakowskiej 315d (obok wjazdu na wagę Zakładu).

Informacje o działaniu PSZOK uzyskać można pod numerem telefonu 33 829 75 90 wew. 28 lub 51. Wkrótce również informacje takie oraz Regulamin działania PSZOK znajdą się na stronie internetowej Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej w zakładce AKTUALNOŚCI.
GODZINY OTWARCIA:
poniedz. - piątek: 6.00 - 20.00, sobota: 7.00 - 14.00

DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI (PSZOK) ODDAJEMY POSEGREGOWANE:
- odpady niebezpieczne, w tym przeterminowane leki i chemikalia (np. farby i lakiery), zużyte baterie, akumulatory, świetlówki, żarówki i opony,
- odpady wielkogabarytowe*, w tym meble, szafy, tapczany, dywany, wanny, itp.
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny RTV i AGD, (np. komputery, pralki, lodówki, roboty kuchenne, kable, ładowarki, urządzenia i zabawki na baterie),
- odpady budowlane i rozbiórkowe (gruz, resztki tynku, kafelki, puszki po farbach, klejach, pędzle, taśmy, wiadra, skrzynki, doniczki, miski, itp.
- odpady problemowe, w tym np. zniszczone i niepotrzebne parasole, kapelusze, paski, obuwie, torebki, walizki, sprzęt sportowy, rekreacyjny, ogrodowy;

Ponadto można oddawać:
- popiół od 1 maja do 30 września,
- papier i karton na makulaturę,
- tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe (typu 'tetrapack'),
- metal, złom,
- odpady zielone selektywnie zebrane (trawa, gałęzie, liście).

Zasady obioru odpadów: zobacz film

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...