Wszystkie newsy

'Szalone nożyczki' w Teatrze Polskim
wys: mm, akcept. admin 12.06.2013 Komentarzy: 0
W czerwcu, Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza na spektakl w reżyserii Marcina Sławińskiego 'Szalone nożyczki'.

'Szalone nożyczki' to niezwykła komedia kryminalna, ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego, umiejscowionego w realiach bielskich, w którym popełnione zostaje tajemnicze morderstwo. Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od publiczności.

Okoliczności powstania 'Szalonych nożyczek' są niecodzienne. Szwajcarski pisarz Paul Pörtner napisał sztukę kryminalną Schereschnit (Wycinanka), której kariera rozpoczęła się dopiero z chwilą, gdy dwójka nowojorskich aktorów - Marilyn Abrams i Bruce Jordan - zakupiła do niej prawa autorskie. Amerykanie - prekursorzy mody na 'teatr interaktywny' - tak przerobili szwajcarski oryginał, że sztuka stała się światowym przebojem.

Pod ich ścisłym nadzorem - warunkiem udzielenia licencji na spektakl jest odbycie przez reżysera swoistego przeszkolenia u autorów - zrealizowali przedstawienia w Bostonie, Chicago, Waszyngtonie i San Francisco oraz w Rzymie, Budapeszcie, Meksyku, Lizbonie czy Buenos Aires.

Zgodnie z zasadą ustaloną przez Amerykanów, akcję sztuki reżyser sytuuje w lokalnych realiach. Stąd w tej amerykańskiej sztuce Kozy, Straconka, ul. 11 Listopada i Kamienica.

Spektakl odbędzie 20 i 21 czerwca o godzinie 19.00.
Bilety w cenie: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, zbiorowy szkolny 17 zł.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...