Wszystkie newsy

Święta na Starówce
wys: mm, akcept. admin 10.12.2012 Komentarzy: 0
Organizowana już po raz szósty impreza pod nazwą 'Święta na Starówce' ma przybliżyć mieszkańcom Bielska-Białej atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, przypomnieć tradycyjne zwyczaje i obrzędy, umożliwić zakup wyrobów kojarzących się z tym świątecznym okresem.

Podczas imprezy plenerowej wystąpią m.in.: zespoły 'Dzień Dobry', 'Kamuflaż', 'Gotress i Anioły', 'Full Christmas', 'Crafty Braces', Kapela Góralska 'Zbójnicy', Kapela Góralska 'Beskid', Kapela 'Bielsko', Zespół Regionalny 'Marianki' i Regionalny Zespół 'Dudoski', Chór Dziecięcy 'Pinokio', Zespól Wokalny 'Schock', Zespół Wokalno-Instrumentalny 'Włóczykije', Marcin Klimczak & M4U.

Dla najmłodszych Teatr Pracownia 'Kwadryga' przygotował okolicznościowy spektakl. Będzie tradycyjne spotkanie z Mikołajem, bezpłatne przejazdy na karuzeli oraz specjalne warsztaty dla dzieci. W ramach warsztatów zorganizowane zostaną pracownie: Świat papieru, Świąteczny stroik, Świąteczne ciasteczka i po raz pierwszy Świąteczne dekoracje z recyklingu.

Dorosłych zapraszamy codziennie na degustacje potraw regionalnych: grzanego wina i piwa, herbaty, kawy, słodyczy, ciast i ciasteczek, oscypków, pierogów, krokietów, placków ziemniaczanych. Prowadzona będzie sprzedaż wyrobów i ozdób choinkowych, stroików świątecznych. Czynny będzie kiermasz sztuki ludowej. Wszyscy zgromadzeni na Bielskiej Starówce będę mogli zrobić sobie rodzinne zdjęcie z Mikołajem. Swoje prace zaprezentują także beskidzcy twórcy ludowi.

W sobotę zbójnicy z Beskidzkiego Klubu Kulinarnego będą częstowali specjalnym gulaszem przygotowanym z wykorzystaniem produktów bielskiego Bielmaru.

'Święta na Starówce' odbywać się będą na Rynku w Bielsku-Białej w dniach 15 i 16 grudnia 2012 r. w godzinach od 12.00 do 21.00

PROGRAM

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...