Wszystkie newsy

Wystawa 'Drzeworyt' w Muzeum w w Bielsku-Białej
wys: Karina Czernek, akcept. admin 27.08.2012 Komentarzy: 0
Muzeum w Bielsku-Białej zaprasza na wernisaż wystawy grafiki artystycznej 'Jadwiga Smykowska. DRZEWORYT', który odbędzie się 06.09.2012 o godzinie 16.30.
Wystawa Drzeworyt prezentuje twórczość graficzną Jadwigi Smykowskiej, jednej z najlepszych polskich artystek specjalizujących się w trudnej i unikatowej technice drzeworytu sztorcowego. Na wystawie zgromadzono prace pochodzące ze zbiorów Muzeum w Bielsku-Białej oraz ze zbiorów prywatnych artystki. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie blisko sześćdziesiąt grafik z lat 1970 -1990, co pozwala uznać tę wystawę za jedną z większych wystaw indywidualnych tej wybitnej postaci. W bielskim zamku będzie można obejrzeć zarówno prace rzadko eksponowane, zwłaszcza te z lat studenckich, jak i te, które powstały w dojrzałym okresie twórczości, gdy artystka zdobywała najwyższe uznanie i nagrody na międzynarodowych konkursach graficznych.
Wystawa jest zorganizowana w ramach projektu WOKÓŁ GRAFIKI, który towarzyszy 8. Triennale Grafiki Polskiej Katowice 2012.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...