Wszystkie newsy

Wakacyjne kadry 2009
wys: Organizatorzy, akcept. admin 05.07.2009 Komentarzy: 0
Od 8 do 12 lipca 2009 zapraszamy do Cieszyna na 4. edycję Festiwalu Filmowego "Wakacyjne Kadry". W programowej różnorodności Wakacyjnych Kadrów obejrzymy 20 tegorocznych polskich premier filmów fabularnych tj. "Tatarak" Andrzeja Wajdy, "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej czy "Afonia i pszczoły" Jakuba J. Kolskiego. Przygotowaliśmy wiele cyklów filmowych oraz atrakcji z nimi powiązanych.
Pokażemy między innymi: Drogi do wolności, to historie Polaków walczących o wolność odzyskaną w '89 roku m.in.: Opowieści okrągłego stołu Piotra Bikonta, Leszka Dziumowicza, Major albo rewolucja krasnoludków Marii Zmarz-Koczanowicz. Odbędzie się również debata z udziałem filmowców i dziennikarzy: P. Bikonta, M. Bukojemskiego, I. Englera, J. Matuszyńskiego, G. Ogrodowskiej, W. Sarnowicza. Spotkanie poprowadzi A. Stefański. Pokażemy świetny polski dokument w ramach cyklu Telewizja (Katowice) w kinie oraz studenckie etiudy.
Zapraszamy na wykłady z Historii filmowej komedii oraz na seanse Klasyki kina czyli twórczości Charliego Chaplina. Na festiwalu Gigantem kina będzie Clint Eastwood, którego przypomnimy jako aktora, reżysera, kompozytora i producenta filmowego. Z archiwum 45 letniego DKF-u "Fafik" wybraliśmy Najlepsze filmy naszego życia należące do kanonu światowego kina. W ramach Muzycznych kadrów przedstawimy filmy o Leonardzie Cohenie, Joe Strummerze, o festiwalu w Woodstock, a także Podróże do świata bluesa pod batutą Martina Scorsese.
Nie zapomnimy także o najmłodszych - Kadry dla dzieci to projekcje filmów ze znakomitej szkoły polskiego filmu animowanego połączone z warsztatami filmowymi. Dzieci poznają tok realizacji filmów, wykonają animację rysunkową i będą uczestniczyły we wstępnym etapie montażu i udźwiękowienia filmu. Nie mniej atrakcyjne będą warsztaty teatralne oraz plastyczne dla dzieci i młodzieży. Przedstawimy również blok filmowy Od monumentu do marketu - sztuka video z Wro Art Center - teledyski, koncerty, kroniki filmowe oraz Strefa AV - pokazy sztuki video z Polski i Czech.
W sumie na naszych ekranach odbędzie się ponad 100 projekcji filmowych w ramach 17 cykli wzbogaconych różnorodnymi działaniami artystycznymi zlokalizowanymi w miejskiej przestrzeni Cieszyna.
Festiwal otworzy koncert piosenek Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza z tekstami Wojciecha Młynarskiego w jazzowych interpretacjach Izy Zając, a zakończy koncert legendarnego zespołu Izrael. Cieszmy się Cieszynem i wybierajmy z tej różnorodności to co najlepsze!
Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe bezpłatny. Szczegóły na www.wakacyjnekadry.pl.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...