infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Dni Bielska-Białej 2023
wys: fx, akcept. admin 01.09.2023 Komentarzy: 0
Już dzisiaj rozpoczyna się święto miasta. Dni Bielska-Białej potrwają od 1 do 3 września. Program, przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach, wypełnią w 80 procentach propozycje bielskich wykonawców i miejskich instytucji kultury. Motywem przewodnim będą lata 70., dlatego organizatorzy proszą bielszczan, aby zwłaszcza dzisiaj, 1 września przybyli na świąteczne imprezy w strojach nawiązujących do ówczesnej mody. Wieczorem na pl. Wojska Polskiego śpiewa dla nas Boney M.

Poniżej wybrane pozycje z programu tegorocznych Dni Bielska-Białej:

1 września, piątek
Tyle mody w całym mieście – o godz. 18.00 w Parku Słowackiego widowisko uliczne – pokaz mody z elementami tańca i teatru przy piosenkach z lat 70. Produkcja, aranżacje oraz wykonanie wokalne i taneczne – wszystko przygotowane przez bielskich artystów!

KONTENER M3 – na placu Bolesława Chrobrego przez cały wrzesień będzie umieszczony kontener z zaaranżowanym wnętrzem, projekt pod nazwą M3design lat 70. z lekkim przymrużeniem oka.

Koncert otwarcia – Boney M. wystąpi o godz. 20.00 na placu Wojska Polskiego.

Rytmy BB – dyskoteka w klimacie lat 70. o godz. 22.00 na Rynku.

2 września, sobota
Agnieszka Chylińska – koncert o godz. 20.00 na placu Wojska Polskiego.

3 września, niedziela
Boskie BB – koncert piosenek Kory Jackowskiej (Maanam) o godz. 20.00 na terenie przed Teatrem Polskim. Tym razem znakomicie śpiewający artyści Teatru Polskiego porwą w muzyczną podróż z przebojami niezapomnianej Kory Jackowskiej, Kocham Cię, kochanie moje, Szare miraże, Lucciola, Cykady i wiele innych przebojów zabrzmią w nowych, ciekawych aranżacjach Jacka Obstarczyka, w wykonaniu znakomitych aktorów i wokalistów bielskiej sceny: Anny Guzik-Tylki, Marty Gzowskiej-Sawickiej, Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt, Tomasza Lorka, Grzegorza Margasa i Adama Myrczka. Artystom towarzyszyć będą muzycy Bielskiej Orkiestry Kameralnej.

Informujemy, że w związku z Dniami Bielska-Białej od 29 sierpnia od godz. 6.00 do 4 września do godz. 24.00 zamknięty jest plac Wojska Polskiego. 3 września w godz. 6.00 - 24.00 zamknięte będą również ulice: Partyzantów od ul. PCK/Michałowicza do ul. Sukienniczej i Zamkowa od ul. Sukienniczej do skrzyżowania z ul. Stojałowskiego/Wzgórze oraz ulica 1 Maja na odcinku od ul. Sukienniczej do wjazdu w ul. Zamkową.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...