infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Otwarcie Filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
wys: fx, akcept. admin 01.09.2023 Komentarzy: 0
Filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Bielsku-Białej utworzona została na mocy Zarządzenia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w lutym 2023 r.. Pierwsi studenci kierunku lekarskiego rozpoczną naukę od października 2023 r.

Siedzibą bielskiej filii będzie budynek przy ulicy 1 Dywizji Pancernej. Znajdzie w nim miejsce dziekanat, dostosowane do prowadzenia kierunku lekarskiego sale seminaryjne, sale ćwiczeniowe i laboratoria. Planowana jest biblioteka i czytelnia z miejscem odpoczynku. Jak zapowiadali przedstawiciele SUM, wszystkie zajęcia będą odbywać się w Bielsku-Białej.

Na rok akademicki 2023/24 uczelnia przyjmie 75 studentów na kierunek lekarski, w tym 51 osób na studia stacjonarne oraz 24 na studia niestacjonarne.

Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie https://kandydat.sum.edu.pl/

Dzięki podpisanym umowom, bazą do prowadzenia zajęć klinicznych będą: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej oraz Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu.

Docelową siedzibą SUM w Bielsku-Białej ma być kompleks budynków na placu Fabrycznym, który wymaga jednak gruntownej modernizacji. Zielone światło do prowadzenia tam inwestycji samorząd Bielska-Białej dał 20 czerwca podczas LX sesji Rady Miejskiej. Wówczas radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie potrzebnych terenów przez gminę Bielsko-Biała w drodze darowizny na rzecz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...