infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Sprzątanie brzegów Białej
wys: fx, akcept. admin 24.08.2023 Komentarzy: 0
Fundacja Ekologiczna Arka rozpoczyna 25 sierpnia w Bielsku-Białej akcję Czysta Wisła i z tej okazji posprząta brzegi rzeki Białej. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zaprasza w godzinach 12.00- 14.00 na Zieloną Plażę Miejską w parku im. Strzygowskiego.

Ochotnicy będą sprzątać brzegi rzeki i przylegający do rzeki park. Organizatorzy łączą akcję Czysta Wisła z cykliczną akcją Kwiaty zamiast śmieci i dlatego na uczestników czeka aż 100 sadzonek lawendy. Fundacja namawia do sprzątania rzek i strumieni w Bielsku-Białej i okolicach, a za worek śmieci będzie można otrzymać sadzonkę lawendy (maksymalnie 3 sadzonki/os.).

Przy okazji sprzątania odbędą się także ekologiczne warsztaty, gry i zabawy z wykorzystaniem nowo powstałej ścieżki edukacyjnej.

Akcja organizowana jest we współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej i pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

Sprzątanie zaplanowane jest także w Wilkowicach, Bystrej, Buczkowicach, Jaworzu, Czernichowie, Kętach oraz kilka w Bielsku-Białej. Do akcji już przystąpiły: Bielsko-Biała, gmina Czernichów, Fundacja Ulica Kreatywna, Stowarzyszenie Hajstra, Towarzystwo Miłośników Jaworza, pracownicy Grupy Kęty, domy dziecka, świetlice środowiskowe oraz kluby młodzieżowe.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...