infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Otwarcie pętli beskidzkiej THE LOOP
wys: fx, akcept. admin 27.05.2023 Komentarzy: 0
Inaugurację pętli beskidzkiej THE LOOP zaplanowano 27 maja w godz. 12.00 - 24.00 w zabytkowej górnej stacji Kolei na Szyndzielnię i na terenie przy hotelu Szyndzielnia. Wokół oraz w środku zabytkowego obiektu na Szyndzielni odbędą się liczne prelekcje prowadzone przez znane gwiazdy środowiska górskiego i podróżniczego. Klub Wysokogórski Bielsko-Biała, Klub Taternictwa Jaskiniowego Speleoklub w Bielsku-Białej oraz Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprowadzą warsztaty oraz pokazy sprzętu i ratownictwa. O godz. 21.00 będzie koncert Ghostmana, a o 22.00 rozpocznie się górska impreza z DJ-em.

Przed hotelem Szyndzielnia w godz. 16.00 - 20.00 zaplanowano koncerty, wystąpią Ciocia Tunia, CudaWianki, Koniec Świata i Psio Crew. Dla najmłodszych przygotowane zostaną liczne warsztaty i animacje, a dla starszych strefa wystawienniczo-handlowa ze sprzętem górskim i sportowym oraz strefa gastronomiczna.

Wielka Pętla Beskidzka THE LOOP to długodystansowy szlak (ok. 230 km), który przebiega przez Beskid Śląski, Żywiecki i Mały, a rozpoczyna się i kończy na polanie pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Całość to około 11.000 metrów przewyższenia.
Trasa wiedzie od Dębowca przez Szyndzielnię, Klimczok, Błatnią, Brenną, Równicę, Czantorię Wielką, Stożek, Przełęcz Kubalonkę, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Rysiankę, Halę Miziową i Pilsko, później prawie 30 km do Babiej Góry – na Markowe Szczawiny i stację na Jaworzynie, pętlą wokół Babiej Góry, do Zawoi i przez Jałowiec do Chaty Adamów, przez Park Etnograficzny w Ślemieniu, Chatkę Gibasówkę, przez Beskid Mały do Międzybrodzia i na Górę Żar. Następnie przekroczenie Soły, wejście na Rogacz, Magurkę, Kozią Górę, Szyndzielnię i powrót na Dębowiec.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...