infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

MZK: zmiany w kursowaniu linii 16 i 13
wys: fx, akcept. admin 27.05.2023 Komentarzy: 0

Łatwiej do Wapienicy i na lotnisko
W okresie letnim - od czerwca do października - będzie więcej kursów linii nr 16. Łatwiej będzie dojechać na tereny rekreacyjny Doliny Wapienicy i w okolice lotniska w Aleksandrowicach. Miejski Zakład Komunikacyjny uruchomi w tym czasie dodatkowe kursy linii nr 16.

Jak informuje Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, ze względu na popularność tych miejsc w okresie od 3 czerwca do 1 października 2023 r. uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii nr 16 w soboty, niedziele i święta na skróconej trasie przejazdu pomiędzy przystankami Wapienica Zapora — Lotnisko.
Rozkład dodatkowych kursów został skoordynowany przesiadkowo w obu kierunkach na przystankach Wapienica Centrum z liniami nr 7, 10 i 20.
Zmotoryzowani turyści będą mogli pozostawić samochody na dwóch parkingach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu linii:
- przy ul. Jaworzańskiej (obok Szkoły Podstawowej nr 32) — przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Centrum;
- przy ul. Jaworzańskiej (obok stadionu lekkoatletycznego Sprint) — przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Stadion.
Dodatkowe kursy w kierunku centrum miasta oznaczone są na wyświetlaczach dodatkową informacją kurs skrócony.

Tymczasowa trasa linii MZK nr 13 i 13W
Od 3 czerwca autobusy linii 13 i 13W pojadą inną trasą. Zmiana wynika z konieczności przywrócenia regularności kursowania na tej linii na dotychczasowej, tymczasowej trasie przejazdu.
Kilka miesięcy temu, w związku z zamknięciem fragmentu ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego wprowadzony został objazd ulicami Katowicką, Mazańcowicką i Michała Grażyńskiego. Z uwagi na znaczny wzrost ruchu kołowego na tych ulicach, generowane są znaczne opóźnienia w kursowaniu linii 13 i 13W, a to powoduje destabilizację funkcjonującego rozkładu jazdy.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że od 3 czerwca (sobota) do odwołania wprowadzona zostaje zmiana w obowiązującej – tymczasowej trasie przejazdu linii MZK nr 13 i 13W – poprzez skierowanie tych linii autobusowych od ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego ulicami: Michała Grażyńskiego, Jana Kilińskiego, Podwale, Stefana Okrzei, Gazowniczą oraz Wałową z pominięciem przejazdu przez ul. Węglową, Warszawską i 3 Maja (powrót ulicami: Wałową, Gazowniczą, Michała Grażyńskiego, Eugeniusza Kwiatkowskiego).
Pominięte zostają przystanki Grażyńskiego Fiat I, Grażyńskiego Fiat II, Grażyńskiego Mazańcowicka, Katowicka Mazańcowicka, Katowicka Ogrodników, Warszawska FIAT, Warszawska Dworzec i 3 Maja Dworzec. W zamian obsługiwane będą przystanki Podwale Dworzec oraz Gazownicza (kier. Lipnik Dolny), Grażyńskiego Okrzei (kier. Hałcnów Kościół oraz Krzemionki Witosa).

Przystanki Wałowa CH będą obsługiwane zgodnie z dotychczasowym kierunkiem jazdy. Przystanek Wałowa CH (334) kier. Dworzec obsługiwany będzie przez kursy w kier. Hałcnów Kościół oraz Krzemionki Witosa, a przystanek Wałowa CH (335) kier. ul. Lwowska - przez kursy w kier. Lipnika Dolnego.
Dla pasażerów korzystających do tej pory z linii nr 13 i 13W dojeżdżających z północnej części miasta do dworca PKP od strony ul. Warszawskiej i 3 Maja utrzymana zostanie możliwość podróży liniami nr 32, 33, 50 i 56, natomiast dla dojeżdżających z części wschodniej - liniami nr 6, 26, 27, 35, 35L i 35S.
Nowe rozkłady jazdy są dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie rozklady.bielsko.pl.

Źródło: UM Bielsko-Biała


Komentarzy ( 0 )Skomentuj...