infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego startuje od października
wys: fx, akcept. admin 21.05.2023 Komentarzy: 0
W Bielsku-Białej powstaje filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Już tej jesieni pierwsi studenci kierunku lekarskiego rozpoczną naukę w naszym mieście.

Na rok akademicki 2023/24 uczelnia planuje przyjąć 75 studentów na kierunek lekarski, w tym 51 osób na studia stacjonarne oraz 24 na studia niestacjonarne.

Planowana siedziba bielskiej filii to budynek przy ulicy 1 Dywizji Pancernej. Wcześniej mówiło się o umieszczeniu wydziału lekarskiego w budynku przy placu Marcina Lutra, zaś docelową siedzibą SUM w Bielsku-Białej ma być kompleks budynków na placu Fabrycznym, który wymaga jednak gruntownej modernizacji.

W budynku przy ulicy 1 Dywizji Pancernej znajdzie miejsce dziekanat, dostosowane do prowadzenia kierunku lekarskiego sale seminaryjne, sale ćwiczeniowe i laboratoria. Planowana jest biblioteka i czytelnia z miejscem odpoczynku.

Dzięki podpisanym umowom, bazą do prowadzenia zajęć klinicznych będą: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej oraz Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu.

Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie https://kandydat.sum.edu.pl/

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...