infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Drzewko za surowce
wys: fx, akcept. admin 15.04.2023 Komentarzy: 0
Około 3.000 sadzonek drzew (sosna, buk, dąb, lipa, grab, świerk) i 2.000 kwiatów (bratek) rozda 15 kwietnia w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna Arka. Ale nie za darmo. Akcja odbędzie się w Centrum Handlowym Sarni Stok, a sadzonki będzie można otrzymać w zamian za surowce wtórne.

Przez 17 lat trwania akcji Drzewko za surowce Arka rozdała ponad 100.000 sadzonek drzew i kwiatów. Dzięki temu fundacja przyczyniła się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach.
Akcja jest doskonałą okazją do pozbycia się makulatury, aluminium i szkła, bo to właśnie za przyniesienie tych surowców otrzymamy sadzonki.

W inicjatywę włączają się - Centrum Handlowe Sarni Stok, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz firma Sanit Trans. W akcji biorą udział leśnicy z nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła.

15 kwietnia w godzinach od 9.00 do 17.00 odpady na rośliny będzie można zamienić w punkcie obsługi zbiórki na parkingu CH Sarni Stok.

Przelicznik surowców to jedna sadzonka za 10 kg makulatury, jedna sadzonka za 20 opakowań szklanych, jedna sadzonka za 20 butelek PET lub jedna sadzonka za 20 puszek aluminiowych. Podczas akcji nie będą zbierane elektrośmieci.

Źródło: Fundacja Ekologiczna Arka, UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...